S5/KS-061 Brezovec

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-061 Brezovec

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Lep soboten dan je kar sam vabil v naravo,zato se z XYL-ko odločiva,da aktiviram takšen vrh, ki bo dostopen zaradi bolezni tudi njej. Malo sem pobrskal po geopediji in se odločil za Brezovec z referenčno oznako KS-061, ki se nahaja v občini Braslovče.
Iz Velenja se odpraviva z avtomobilom v smeri Mozirja,toda pred klancem nas smerokaz opozori,da moramo skreniti levo proti Šmartnem ob Paki . Peljemo se skozi vas Šmartno in po 2 km pridemo na glavno cesto, ki vodi desno za Mozirje in naprej v smeri logarske doline ,levo pa proti avtocesti –Ljubljana –Maribor. Na križišču zavijemo levo čez(Letuški) most ter pri drugem odcepu (približno 100m od mostu)zavijemo za hišami desno. Odcep je lahko zgrešiti zato počasna vožnja ne bo odveč. Cesta se počasi vzpenja v serpentinah proti vrhu. Na zadnjem desnem ovinku proti vrhu lahko že vidimo avtobusno postajališče in klasično pot na Brezovec. Toda jaz sem tu zavil levo na gozdno cesto, ki me je po dobrih dveh km z lepim razgledom na Braslovško jezero pripeljala do kmetije. Najprej mi je na steni hiše v oči padla tabla z napisom , da so pri tej hiši skrili orožje med osamosvojitveno vojno. Prijazna gospa mi dovoli parkiranje za kozolcem. Z ženo se pripravima in od začetka počasi skupaj nadaljujema po gozdni cesti,ki se rahlo vzpenja najprej po gozdu nato pa pridemo na travnik ki se rahlo vzpenja in kjer stoji lovska koča. Okolica je poraščena s praprotjo in jesenske barve so že začele puščati sledi na rastlinju in drevju..No tu sem prestavil v višjo prestavo in se odpravil naprej proti vrhu. Sam vrh je v gozdu zato se malo odmaknem na čistino. Najprej začnem seveda na 144MHz,kjer se javljajo standardne postaje. Preselim se na 433,kjer je bilo mrtvilo,zato poskusim na 14 in 7 MHz. Na 14 MHz je bilo kar nekaj odziva .Seveda pa sem moral čestitati XYL-ki za dosežen uspeh pri vzponu..Počasi pospravim opremo ter se spustim do lovske koče, kjer me je žena pričakala z pijačo in jedačo. No malo pokramljava ter se odpravima proti avtomobilu. Vmes pa še obvezna kavica v bližnjem gostišču.
Hvala S52 SG Ewaldu, ki mi je pomagal pri pisanju najav oziroma spotov,ter seveda vsem ostalim za zveze.
73 de S57MB-Boris
Ostalo: https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Odgovori