S5/KS-048 Velink

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

S5/KS-048 Velink

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Velink je malce preko 800m visok gozdnat hribček, ki leži južno od Tuhinjske doline in vzhodno od vasi Velika Lašna, ki bo služila za izhodišče. Do tu pridem mimo Kamnika in nato v Tuhinjsko dolino – smer Celje. Le malo naprej od odcepa za Terme Snovik (levo) se pokaže smerokaz za Velike Lašne. Vzpnemo se po asfaltni cesti vse do oznake vasi. Tu bodimo pozorni, saj je potrebno ob opuščeni hiši z vzidano spominsko ploščo zaviti ostro levo na makadam.

Slika

Ta nas pripelje do vikend naselja, kjer pa ni kakega pametnega prostora za parkiranje. Zato se obrnem in spustim nekoliko do mesta, kjer se da pustiti avto tako, da nikogar ne moti. Zaradi tistih par 100m me že ne bo pobralo.

Slika

V središču naselja je zanimiv kažipot z imeni lastnikov vikendov in hiš. Tudi Janez (S57JJ) je napisan tam gori. Ne da bi vedel, sem njegovo vikendico ujel na sliki že pri vzponu, a sem šele kasneje doma postal pozoren na zložen stolp za antene. Počasi se makadam konča in pot preide v kolovoz, ki me ob robu travnika pripelje na vlako. Ta po zahodnem pobočju Velinka pripelje na mesto, kjer so morda nekoč kuhali oglje. Tu se je potrebno obrniti na JV in jo po zložnem grebenu odmaširati do vrha.

Slika

Oznak na vrhu ni. Razpotegnjen vrh deli na dva dela prečni usek. PPS postavim na mestu, ki mi omogoča manj težavno dvigovanje fiberglasa. Drevje je kar gosto, zato bo nekaj več težav za vlečenje dipolov. Z UKV antenami ne sme biti prevelikih težav, če le dimenzije niso prevelike.

Slika

Na bandu je kar živahno – kljub gostemu drevju. Tudi kup S5 aktivatojev se potika po hribih. Na UKV se pokaže, da je vrh nekoliko zaprt v smeri Gorenjske, zanimivo pa je, da signal uspe preplezati Menino ;) … Proti koncu aktivacije se oglasi tudi Janez in me povabi na čvek in osvežitev.

Slika

Odločim se za direkten spust (zeleno), a mi je hitro žal. K sreči je vse suho kot poper, a je na tleh precej listja in pod njim skritih vej, tako da moram biti precej pazljiv. V mokrem toplo odsvetujem take ideje. Ob robu travnika se priključim poti vzpona. Tokrat je Janezova hiška dobro vidna, saj so antene dvignjene, a poglej zlomka – slikati pa pozabim. Malo pomodrujeva, nakar se odpravim proti avtu in v Kamnik, kjer se dobiva še z Bojanom, ki se je ravno dobro vrnil z vrha »s čudnim imenom« (Kravja Čena gora) in tako prijetno zaključim dopoldan.

Hvala za zveze in spote!

Nekaj slik v večjem formatu je tukaj.
Jure S57XX

Odgovori