S5/KS-012 Velika Raduha

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/KS-012 Velika Raduha

Odgovor Napisal/-a s57x »

Človeku se zdi prav zamalo: hitiš, da ti avto komaj sledi (navigacija ne laže!),

Slika

do izhodišča voziš dve uri, da ne govorim, koliko hodiš še do vrha( samo ta tabla ne laže),

Slika

na koncu pa te čaka prav turobno vreme.
S pripeko nam je bilo sicer prizaneseno, žal pa bi me lahko postavili na katerikoli hrib in rekli, evo, to je KS012, saj ni bilo z razgledom nič. Se pravi, da bo treba pot ponoviti.
Pot na vrh je bila prav zoprna, spolzka, pozna se, da je pred kratkim deževalo. Dobra plat pa je, da se ne Hoja me je spomnila na že dolgo pokojnega gospoda Osvalda, starega občinskega uradnika, vedno je bil v črni obleki in beli srajci (no, samo od daleč je bilo tako videti). Kot se spodobi, se je po večerni maši oglasil v Nebesih, nekdaj daleč naokoli znani idrijski oštariji. Beseda je dala besedo, kakšno se je tudi zapelo in pri takem početju se je grlo hitro izsušilo. Večkrat. Takrat je bila še navada, da se je bilo ob avemariji doma. A kaj, ko blizu Nebes ni bilo nobenega zvonika, nebeški oče Franc pa je točil tkoooo dobrega vipavčka, da je čas kar pobegnil (verjemite mi, da ga danes ne bi dali niti na solato). Grajska ura je morala odbiti še kakšen četrt ali dva, ko se je gospod Osvald odpravil v tisti klanec, ki se vzpne mimo gradu. Pa je šlo malo naprej in malo nazaj. Kot se za uradnika spodobi, je bila hoja sila elegantna, nagajal je le luknjasti makadam in ne tista kislica.
Na vrhu je bilo malo planincev, pa še ti so se hitro odpravili v dolino. Letošnje poletje je polno presenečenj in kaj hitro se skuha kakšna nevihta. Tudi mi smo kar pohiteli. Z Matejem po dolgem času spet radioamatirava. Ker smo ostali na vrhu sami, ni bilo bojazni, da bi se zgražal nad najino predrznostjo – za nosilec antene sva uporabila kar cev smernih tabel. Matej je vešče, kot se je naučil pri tabornikih, privezal fiberglas, štiriletna sestrica Nina (njen tempo je bil pri vzponu prehud zame) pa se je ukvarjala z zastavo. Da se ve, katere barve zastopamo.

Slika

Prav veliko časa za aktivacijo nama niso odmerili; pa še sonce jo je zagodlo. Rezultat klicanja v prazno se vidi tudi na sliki! Nekaj malega sva spravila skupaj le na 30m.

Slika

Pot v dolino so medtem, ko smo radioamatirali, podaljšali vsaj za četrtino. Sta pa gobova juha in žganci potem bolj teknili.

73 es cu Jurij, s57x

p.s. vse, kar piše na spletu o pristopu, drži. Vsa križišča so dobro označena, pametno je tudi, da ne pacajo novih markacij. Popolnoma brez potrebe bi bile!

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-012 Velika Raduha

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Pa kaj imaš? Raketo al' avto ... :lol:
Jure S57XX

Odgovori