S5/KS-015 Govce (Olševa)

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-015 Govce (Olševa)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po Peci sem se zapeljal do Sv. Duha na panoramski cesti pod Olševo

Slika



Nato pa še z avtom po gozdni cesti do višine ~1250m, kjer sem prespal v avtu. Po skuhani klobasi in mleku sem ob 7h štartal proti Potočki zijalki. Pot vodi skozi gozd v bližini meje z OE.

Slika Slika



Zgubljena ovca tik pod Potočko zijalko

Slika

Slika

Slika Slika



Med potjo

Slika Slika



Spet sem preveč gledal v tla in sem spregledal odcep proti Govcam, ki gre pod grebenom.
Tako sem prilezel na zahodni vrh Olševe – Obli kamen. Že skoraj vsak kucelj ima malega Aljaža

Slika


Potem pa po grebenu gor in dol eno uro do pravega vrha. Še ena med potjo

Slika



In končno Govca

Slika




In takoj obiski, da sem moral nekaj malice oddvojiti zanje

Slika

Slika Slika

Slika Slika


Naredil sem 15 zvez na 2m, eno na 70cm z Marijanom in eno na 4m z Benom

Slika

Slika



Med aktivacijo je prišla na vrg še planinka iz Luč in se začudila, kako da je med tednom gori toliko ljudi. Pa sem se le jaz drl v mikrofon. Malo kasneje se nama je pridružil še en Međimurec, ki dosti hodi po naših hribih in je do sedaj delal v propadajočem Zidarjevem podjetju.
Skupaj smo nato odšli navzdol po najbližji poti mimo Potočke zijalke. Nekje je teba ša malo poplezati

Slika



Hvala lovcem za zveze in spote
73, Bojan

S51JS
Prispevkov: 25
Pridružen: 24 Apr 2010, 20:26

Re: S5/KS-015 Govce (Olševa)

Odgovor Napisal/-a S51JS »

Malo imam v planu tole turco enkrat v kratkem, upam da kar se snega tiče, da je to kar vidim na slikah, nekaj zaplat na vrhu, tudi vse. Zanima me predvsem pot po grebenu med Obel Kamnu in Govco.

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KS-015 Govce (Olševa)

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po grebenu je na parih mestih še sneg, shojena gaz, na neizpostavljenih mestih, nikakršnih težav. Na severni strani je pa še kar nekaj snega. Se pa ta pot kar vleče, gor in dol, tudi za skoraj 100m. Nekje malo izpostavljeno, pa brez varoval, kot na spodnji poti od jame na vrh.

73, Bojan

Odgovori