S5/KS-065-Lomek

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-065-Lomek

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Lomek-LOM
Za današnjo prvo aktivacijo sem se odloči za novo dodani vrh,ki je na novega leta dan prišel v uporabo.Gremo v avtomobil in že sem z mislimi na vrhu .Pri sebi sem se počutil kot prvopristopnik na Mnt.Blanc,kljub temu ,da sem že večkrat hodil kot jamar po teh poteh kjer predvsem prevladujejo apnenčasta tla in se nahajajo brezna .Pot iz Velenja me vodi mimo šoštanja,proti Topolšici.100m pred odcepom za zdravilišče ali če še bolj ponazorim točno nasproti trgovine,krenemo desno ter se držimo lepo asfaltirane ceste.Na desni strani zagledamo klopco in smerokazi ob visoki betonski ograji .Tu kaže smerna puščica za lom naravnost toda mi skrenemo ostro desno ter se vzpenjamo po asfaltirani cesti do kraja.Ob levi strani stoji hiša in edina cesta naprej je gozdna ki gre rahlo levo in strmo navkreber.Pozimi ni teorije da bi prišel kljub verigam na avtomobilu gor.Čudil sem se kako ljudje hodijo v službo.Morda je uporaben traktor za prevoz do asfalta.No ta cesta nas v cik caku pelje približno 2 km po gozdu potem pa se nam spet pokažejo osamele hiše in prečudovit razgled po okolici,Od kmetije Vodovnik(ki je na karti vrisan kot zadnji kmet) nas cesta pelje še par sto metrov naprej mimo še ene kmetije do vikenda ,ki stoji pod vrhom Lomeka.Tukaj smo kot na drugem planetu.Prečudovit pogled kamor seže oko.Od tu si oprtamo nahrbtnik ter se tesno za vikendom odpravimo desno in ko smo v hosti že vidim zbiralnik vode in na levi se nam pokaže piramida sestavljena iz treh hlodov postavljena na betonsko podlago.Na piramidi je vpisna knjiga ,na betonski podlagi pa plošča kje smo in kdo jo je postavil.V slabe pol ure naredim 21 zvez na 2 metrih od tega 3 S2S (z S55KM/P-S56IHX/P IN S57MS/P )pri povratku poklepetam še z planinci ,ki so si tudi vzeli čas in prvega dne novega leta užili lepoto narave.Hvala vsem za veze .Slišimo se iz drugih vrhov slike ...http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#
73 de S57MB-Boris
Priponke
SLIKE.jpg
SLIKE.jpg (240.81 KiB) Pogledano 1629 krat

Odgovori