S5/KS-035 Molakov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-035 Molakov vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V četrtek naj bi bilo na vzhodu S5 dopoldan sončno, zato se zjutraj odpravil čez Črnivec, Mozirje, Šoštanj, Bele Vode, Spodnje Sleme v smer proti Javorju. 10 dni nazaj so bile te ceste še zasnežene, sedaj pa zelo blatne. Po 2km sem zavil desno proti vzhodu do kmetije Skobir. Tu stoji kažipot. Naravnost proti kmetiji Kočnik (atlas SLO: Končnik), levo navzgor pa proti Uršji gori.

Slika



Zapeljal sem 100m navzgor do sedelčka in tam parkiral. Po cesti naprej je bil sneg, zato sem si nataknil plastične čevlje in visoke gamaše. Prav narahlo je rosilo, a je kmalu nehalo.


Pogled na Molakov vrh s tega sedla, desno spodaj kmetiji Skobir in Kočnik, levo smer proti Uršlji gori

Slika

Slika




Pa še pogled nazaj na kmetije

Slika




Proti vrhu sem odšel torej z zahodne strani Molakovega vrha. Na cesti je bilo še malo snega, po kolovozu in poti pa nič več. Do vrha je slabe pol ure hoje.

Slika

Slika Slika

Slika Slika



Na vrhu me je pričakala megla. Na klopco pod lovsko prežo je kapljalo s smreke, zato sem se namestil malo stran. Spet je začelo malo rositi, z eno vetrovko sem se pokril jaz, z drugo pa opremo. Naredil sem 8 zvez na 2m, ter po eno na 4m in 70cm. Hvala vsem za zveze in spot.

Lep pozdrav in lep vikend želim
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-035 Molakov vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Po slikah izgleda bolj zgodnje pomaldansko :D, kot zimsko ...
Jure S57XX

Odgovori