S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Kaj vse človek doživi v svojem življenju je neverjetno.Najprej domačini ne vedo za ta vrh ,drugič me pošljejo v dolino škratov.............Ne vem ali jim je Martinovanje udarilo kam (meni ni moglo ker sem strogi anti......)
No pa da začnem od začetka .Iz aktivacije Iz kote S5/PK-008 se odpravim še na ta vrh.Opisal bom pot iz smeri velenja in ne iz tiste ki sem jaz prišel čeprav od krožišča naprej v centru slovenj gradca gre vse enako.Iz smeri Velenja se v centru slovenj gradca zapeljemo v krožišče in izberemo 3 izhod,proti centru.Na desni nam je orientir avtobusna postaja.Nadaljujemo do križišča.Tu je potekala stara cesta Velenje-slovenj gradec.Usmerimo se naravnost in sledimo skozi asfaltirani cesti.Po parih km pridemo do ostrega desnega ovinka.Tu imamo možnost "desno"se odpeljati do rahtela levo pa že po nekaj metrih stoji lepa stanovanjska hiša kjer prispem do naslova "gmajna 56".Tu ustavim avto ina vprašam če grem prav proti hribu imenovan (kota 686)štruc.Gledali so me kot bik v nova vrata,saj še nobeden ni slišal za ta hrib.Sam sem pa vedel kje poteka pot toda v starih časih so rekli"kartu čitaj i seljaka pitaj"HI.Takrat se iza vogala prikaže dinozaver.No saj meni se je zdelo, ampak se je v resnici prikazal pes velik kot tele.To je miroljubna pasma ampak pes ima kosmata ušesa.Peljem se še nekaj metrov naprej od koder ena gozdna cesta gre naravnost,ena kolovozna pot pa se vzpenja desno v hrib.Tukaj parkiram avtomobil,da ne bi bil v napoto traktorju,ki je vlačil drevesa iz gozda. Po nekaj metrih hoje spet razcep gozdnih cest jaz pa se podam po levi stezi.Ko sem videl gobe po tleh sem se začel ozirati okoli če ne bom videl še kakšnega škrata z lestvijo na ramah HI.Ker se pot zlagoma vzpenja poiščem najvišjo točko vrha.Vrh ni označen ,toda poznavanje karta , kompas in merilo mi je dalo lokacijo.Pustim nahrbtnik ter se sprehodim po celem hribu saj sem imel kar veliko časa na zalogi, vreme je bilo pa tudi prijetno.Prispem do razgledne točke od koder se vidi lepa okolica.Od Pameč ,rahtelov vrh do širše okolice.Odidem nazaj do nahrbtnika ,ter vidim ,da če se odmaknem okoli 30m horizontalno bom na odprtem ,kjer me ne bo oviralo drevje.Po uspeli aktivaciji se z zadovoljstvom odpravim proti avtomobilu ter proti domu.No dalo bi se lepo postaviti antene vsaj v zimskem času ko ni listja.Hvala vsem za zveze in spot.
73 de S57MB-Boris http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#
Priponke
truc.jpg
truc.jpg (76.8 KiB) Pogledano 3862 krat

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Boris ... lepo lepo ...

Sicer sem bil v SG vendar ne v taki varjanti, da bi te poklofal, beri brez opreme s sabo ...

Drugače bil pa tkoj v dolini pod koto ...

Kar se pa same poti do vrha/kote tiče, bi si pa prej prebral mojo aktivacijo HI!

Koto 686 sem našel samo s pomočjo GPS-a ... HI!

Se slišimo drugič!

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Verjemi lovro ,da nekdo drug brez GPS-a ne bi našel vrha.Meni pa kar gre kartografija,tako da je kar šlo.Bom drugič vprašal za nasvet.
Lovro drži se pa se kaj vidimo 73 de S57MB-Boris
Lovro eno vprašanje.In kako se temu vrhu pravilno reče?

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Boris ... kolikor so mi rekli okoličani: ŠTRUC ... Sam mislim da se ne obremenjujejo z imenom ...

Drgač so bile pa moje pripombe bolj HI HI ... :D

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Živ!

Na vseh kartah, ki smo jih imeli na voljo, piše le višina - 686m. Štruc v oklepaju je prišel zaradi najbližje kmetije, ki je na kartah označena kot "Štruc". V tistem koncu je to kar običaj ... ime kmetije + "vrh" :)
Jure S57XX

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: S5/KS-063 KOTA 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Jure pozdrav.
No tu di tam popolnoma prav.Po različnih koncih slovenije se imenujejo vrhovi ali po domačinih ,vaseh ,oblikah,pripovedkah itd.Še posebno na našem "štajerskem "koncu pa hribi in kmetije dobivajo imena še po ne vem čem.
Tako pa je seveda treba premisliti in pregledati kar več kart.To ne velja samo za določen vrh ampak za vrhove,ki imajo domača imena.Drugo se mi zdi,da bi večinoma morali obvladati kompas zeljevid itd..Govorim lahko za sebe ,da kot(zdaj že bivši član ) jamarske reševalne službe si moral skoraj do cm izmeriti ,in določiti lego jame.Posebno pa seveda narisati in izmeriti jamo ,ki je bila razvejana in globoka.Mogoče je tudi kateri radioamater jamar ,ali bivši jamar in ve kako se tej stvari streže.Na razpolago:kompas,meter,papir, svinčnik ,zemljevid in naklonomer.
Nisem hotel dramatizirati ampak samo pokazati dejstva,da tudi tisto kar vidiš ali slišiš se je bolje prepričati dvakrat,kljub GPS napravam
73 de S57MB-Boris

Odgovori