S5/KS-010 Velika Zelenica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-010 Velika Zelenica

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ker doslej še nihče ni nič napisal o Veliki Zelenici, bom pa jaz kot 12. aktivator tega vrha.
1. sept. sem se iz Kamnika odpeljal mimo Velike Planine v Podvolovjek in pri smernih tablah za Korošico, Podvežak, Planinšek, ... zavil levo navzgor po asfaltu. Po parih kilometrih se začne makadamska cesta. Namesto, da bi dober km nad kmetijo Planinšek zavil levo, kjer je običajen dostop proti Dleskovški planoti mimo planine Podvežak, sem zavil levo pri drugem odcepu. Hotel sem priti z avtom slabih 100m višje, a po 15 minutah hoje nisem našel markirane poti, teren v gozdu pa je bil zelo razgiban. Raje sem šel nazaj in z avtom do planine Ravni (oz. Ravne). Vprašal sem pastirja, kje lahko parkiram? Svetoval mi je, naj pustim avto malo nižje, kjer se začne gozd, ker se krave rade zbirajo okoli avtov. Ferbčne!?

Slika Slika

Planina Ravni s sprejemom

Slika Slika




Proti veliki Zelenici sem odšel levo od objektov čez Dolge trate. Med potjo sem nabiral zadnje maline in gozdne jagode, višje pa tudi borovnice.

Planina Jezerca

Slika Slika
Slika



Pogled na veliko planino

Slika



Vaja lebdenja helikopterja nad grebenom med Vršiči in Lučkim Dedcom

Slika




Od Sedelca se gre proti Veliki Zelenici še kakih 100m navzdol.

Prava smer

Slika Slika




Rožice cvetejo le ob času letne mlade;
leto pošlje piš in strele, lepo cvetje jim odpade
(F.P.: Dekletam)

Slika




Pogled z Velike Zelenice proti jugu na Veliki vrh

Slika




Vzhodno proti Raduhi

Slika




Zahodno proti Ojstrici in Grintovcem

Slika




Matkov kot

Slika




SOTA zastavica ponosno vihra v močnem vetru

Slika




Trava, sneg, rože, brezno in skale

Slika




Aktivator

Slika



Na vrhu, ki je kar mala planota, je zadosti prostora za postavljanje anten. Sam sem jo postavil malo pod vrhom v manjši kotanji ob ruševju, da sem se ognil močnemu vetru. Na severni strani je prepad, ampak zaradi vetra se nisem upal bližje od 1.5m. Na južni strani je med Veliko Zelenico in Velikim vrhom široko sedlo. Nazaj sem odšel preko Velikega vrha, kjer je tudi postavljen mini Aljažev stolp iz svetlečega nerjavečega jekla.

Na 2m FM sem naredil 9 zvez, na 70cm pa 6 zvez. Na 4m spet ni šlo. Za malo število zvez je bila kriva tudi dopoldanska aktivacija sredi tedna.

Hvala vsem, ki ste se mi oglasili, pa lep pozdrav
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-010 Velika Zelenica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

S56LXN napisal/-a: ... Svetoval mi je, naj pustim avto malo nižje, kjer se začne gozd, ker se krave rade zbirajo okoli avtov. Ferbčne!? ...
Lepo :D, izgleda tako enostavno ...

Ja, očitno govedu in tudi konjem avti kar pašejo. Pred leti, ko smo še več tekmovali s Porezna, se je dostikrat zgodilo, da so bili avti ob povratku do dobra polizani :lol:, a občasno tudi podrgnjeni z rogovi :x ...
Jure S57XX

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KS-010 Velika Zelenica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Bojan super, hvala za čudovit opis!

S tisto sliko Matkov kot, pa si verjetno mislil Robanov kot, ali ne? ;)

lp
Slavc

Odgovori