S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Danes sem se odpravil na aktivacijo hriba, ki še ni bil aktiviran ...

Ko sem v SG ga ima zelo blizu vendar ga do sedaj še nisem napadel, danes pa ker je bil Field day sem se odločil, da grem sprobat malo opremo kako kaj nese ...

Oprema: Icom 746, 100Ah akumulator in 4 band vertikalka by S55M za KV ter Icom D92 in DK7ZB 2m/70cm 2x2 elementa portable yagi antenca za 2m in 70cm ...

Postavim vse za KV in poslušam na 28MHz ... tišina ... grem na 21MHz ... tišina (sedaj zvečer ugotovil, da sem bil previsoko po bandu ... nad 21.400 jao jao, od sedaj dalje band plan vedno ob postaji)... OK! Grem na 7MHz ... GUŽVA!!!

OK! Poiščem neko kolikortoliko tiho frekvenco in začnem CQ CQ ... 10 minut ... NIČ!!! A je kaj s postajo narobe???

Grem po bandu poiščem eno močno postajo ... QRZ? in se javim ... Dobim odgovor in FD številko .. ODLIČNO! Vse deluje!!! Vrnem mu raport in FD številko ... SOTA referenco pozabim ... :roll:

In tako še 2 QSO na 7MHz ...

Grem na 14MHz ... GUŽVA!!! Grem po bandu navzgor nekam čez 14.285 kjer sem nekako vmes med dvema glasnima ... CQ CQ ... 10min ... SPET NIČ!!! A je na 14 kej s postajo???

Spet poiščem nekega kulturnega in jasnega, javi znak QRZ? ... Se oglasim in JUPIIII!!! Odziv 59 + FD številka ... Oddrdrm raport, številko in SOTA refernco ... JUPIII!!! Postaja deluje ... HI!

OK! Še enega poiščem ... Znak in QRZ? ... se oglasim ... ODLIČNO! Spet odziv 59 1091 in spet mu lepo povem raport in mu dam številko ...

Dobro ... postaja res deluje ...

Spet se postavim na eno dokaj čisto frekvenco in gremo CQ CQ ...

Tokrat se v 2 minutah "usujejo" trije angleži zaporedoma nato malo pavze pa prleti irc in nato spet en anglež in za njim ... vse tiho je bilo ...

Ker me malo čas priganja grem še malo po bandu in še štirim potalam pikice in grem na 2m ...

Najprej samo tako za štos za test z original gumico mal CQ CQ in se mi oglasi S52ON - Miro ... vendar nisva uspešna ...

Ga dam malo na čakanje, hitro sestavim DK7ZB, jo nataknem na pohodno palico in tokrat vse lepo steče ... Hvala Miro za potrpežljivost!

Naredim še 4 zveze tako na lahko in nato ... problem ... S57TI ... Jaz njega gromoglasno 59++, mu oddam vse podatke on spet nazaj samo z znakom ... HMMMMMMMMMMMM!!!

In tako nnekako peti minut ...

Končno obrnem anteno na pravo stran in uspešno opraviva zvezo ... Hvala Ivan tudi tebi za vstrajnost in potrpežljivost!

Nato zelo zelo zelo na kratko poiskusim še na 70cm ... ni odziva ...

Žal moram pakirati ...

Med pakiranjem in na gumico sicer spremljam če se kaj dogaja na 145.575 in slišim dva ki se pogovarjata nekaj o antenah, pridruži se jima tudi S57TI vendar sem bil prepočasen in sem jih izgubil ... Pa drugič ...

Sedaj pa še malo o sami poti na ta "vrh" oz. koto in o njem ...

Na aktivacijo sem se odpravil s svojim standardnim vozilom ... Citron Xsara Picasso ...

Pot se začne v smeri hriba Rahtel nad Slovenj Gradcem ...

V sredini desnega ostrega ovinka ob veliki hiši zagledamo smerno tablo "ŠKRATKOVA DEŽELA", ki kaže levo in ji sledimo, ko se konča hiša in jena graža se začne dobro utrjen makadam in tam se nam na desni strani odpreta dve poti v gozd ...

Zavijemo na levo od obeh poti in nadaljujemo navzgor ... Tu sicer lahko že pustimo avto, jaz sem zaradi akumulatorja nadaljeval še cca. 150m naprej po poti do Y razcepa, kjer sem parkiral ... Od tu do vrha je še cca. 150m in izberemo levo pot ...

Sam vrh je v mešanem gozdu smreka, bukev in nizko podrastje - borovnice (ki jih žal ni bilo več) ...

Kakih oznak vrha, skrinjice, štempilke ali kote ni tako da pomaga edino GPS ...

Prostora za postavitev anten je dovolj, celo kak dipol bi se lahko razpel med drevesi ...

Jaz nisem imel nobenega problema postaviti svojo vertikalko in ob njej položiti 3 11m dolge radiale ...

Ko sem pospravljal sem pa naredil tako, da sem najprej odnesel postajo do avta in se nato z njim vrnil še po ostalo opremo ... Akumulator ni lahek ... HI!

Slike: http://www.mojalbum.com/lovrod/s5-ks-063-kota-686-struc

Rezime:

3 QSO na 7MHz (DL, 5Q)
11 QSO na 14MHz (DL, G, S5, EI, PA)

Za te sem v dilemi ali jih vpisat v SOTA log ali ne?? Prosim za nasvet ...

Brez dileme pa grejo v SOTA log vseh 6 QSO na 2m (S5) ...

Hvala vsem za zveze!

Do naslednjič!

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lovro, vse kar si naredil gre tudi v SOTA log ...
Jure S57XX

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Hvala Jure!

Bom še te vpisal v SOTA log ...

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ja, še nekaj, kar sem prej hotel omeniti. SSB SOTA zna biti brez spota precej mukotrpna zadeva. Vsi, ki resno delajo SSB na KV-ju običajno poskrbijo, da jih nekdo vpiše na SOTAwatch. Običajno gre s kakim UKV lovcem, ki je ob računalniku, lahko pa si pomagaš tudi s samo najavo preko mobilnega telefona - če seveda je signal in dostop vsaj do GPRS-a. Telegrafisti smo tu vsekakor v prednosti, saj se okrog 7032 vedno dežura :D. Takoj, ko se odmakneš nekaj kHz od te frekvence, smo na istem, kot si bil ti tokrat na SSB ...
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s54q »

Pozdrav!

Na aktivacijah si pomagam s tem linkom za self spot na sotawatch.http://www.sota.org.uk/Spotlite/alert

lp Boris

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Hvala Boris!

Si ga bom spravil med zaznamke na telefonu ...

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Oj!

Morda bo tale povezava celo boljša: http://www.sota.org.uk/Spotlite/spot

Ista aplikacija s to razliko, da gre tukaj dejansko za SPOT, pri povezavi, ki jo je dal Boris, pa za NAJAVO.

Če pa shraniš tole povezavo: http://www.sota.org.uk/Spotlite pa lahko izbiraš - spot ali najava (alert).
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KS-063 Kota 686 (Štruc)

Odgovor Napisal/-a s54q »

Ja res je Jure.. Ko sem prepisoval iz telefona sem zgrešil in niti pomislil nisem kaj tisti alert na koncu dejansko pomeni... Starost pač :mrgreen:

Boris

Odgovori