S5/KS-017 Goli vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-017 Goli vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Kot sem zadnjič omenil, nameravam aktivirati sedaj vrhove v Kamniško-Savinjskih Alpah. Upam, da mi bo to glede let, trebuha in visokega utripa uspelo. Danes sem začel z zahodne strani z malo nižjim Golim vrhom nad Jezerskim, ki je bil do sedal le enkrat aktiviran

Z avtom na Jezersko, mimo jezera po asfaltu do Ancelja, nato še dober kilometer po malo slabšem makadamu do razpotja: desno proti žičnici, levo pa je takoj manjše parkirišče, kjer sem pustil avto. S parkirišča zavije levo navzgor markirana pot skozi gozd do Jenkove planine, do kamor sem rabil točno eno uro. Tu zavije ena pot desno proti jugu na Babe, ena pa levo proti Golemu vrhu. Na KS-017 je možen je dostop tudi z avstrijske strani mimo lesene hiške z veliko rožami na oknih, ki stoji takoj za mejo na avstrijski strani. Do vrha je še pol ure hoda.

Sam vrh je gol, zato ima tudi tako ime. Porasel je s travo, nekaj je skal, pa tudi ovčjih kakcev je kar dosti. Prav veliko prostora ni, a za postavitev anten ga bo najbrž dovolj. Potrebno pa je biti pri postavljanju previden, ker je na severni strani skoraj prepad. Doma sem pozabil drog za anteno, zato sem spodaj ob cesti odrezal dober meter dolgo palico, na katero sem pripel X30. Naredil sem 20 zvez na 2m, 4 na 70cm in 4 na 4m. Z Zvonetom sem naredil tudi S2S zvezi.


Smerni tabli na začetku poti in macesen na Jenkovi planini – že začenjajo rumeneti

SlikaSlika



Goli vrh z Jenkove planine

Slika



Grintovci in Jezersko z Golega vrha

Slika

Slika



Toliko o Golem vrhu. Slik z aktivacije ni, ker se je spraznila baterija na fotkiču. Jaz nič kriv, mi ga je zadnje čase zasegla žena. Kot da nima dveh svojih. Saj veste: pri sosedu ali tuje je vedno boljše!
Hvala vsem za zveze, sploh na 4m, kjer je bilo kar težko uspešno zaključiti zvezo.

Lep pozdrav
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-017 Goli vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Živijo Bojan!

Žal zgrešil in te slišal šele kasneje, ko si bil že v avtu - a ti mene nisi. Samo vprašanje v povezavi s tem, da si pozabil drog za anteno. Ne hodiš s pohodniškimi palicami? Idealna zadeva za nosilec antene. Če želiš kaj višjega, lahko sestaviš dve palici skupaj. Recimo takole :idea: ...

Uspešno in varno na "All KS" podvigu :D
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KS-017 Goli vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Ojla Jure!
Na pohodne palice sem se spomnil že v avtu. Lahko bi montiral anteno na eno raztegnjeno palico, a bi poškodoval z objemkinimi zobmi ročaj palice. Nisem pa imel ideje, kako ročaj zaščititi. Šele sedaj sem se spomnil, da bi lahko iz avta vzel časopisni papir in zaščitil ročaj, ali pa pohodne palice obrnil s špiso navzgor.
Podobno rešitev za podaljševanje dveh pohodnih palic sem v času S5 lokatorjev že uporabljal: 30cm dolg U alu profil s štirimi objemkami za nadometno napeljavo, kot so na Zvonetovi HB9MTN. Potrebno pa je bilo to še prevezati z vrvico.
Ampak, v sili hudič muhe žre, je bila leskova tudi za silo. Tudi takrat, ko se šel s turnimi smučmi na Kompotelo, pa pazabil palice doma.
73, Bojan

Odgovori