S5/KS-019 Komen

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-019 Komen

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Po slabi uri hoje prispem iz velikega travnika na komen,oziroma do kapelice,ki stoji približno 80m po vrhom.Na vrhu ,se mi pridruži še mladi avstrijec,ki malo pokramljama o okoliških poteh in videl sem ,da se karte veliko razlikujejo od naših.Pomeni ,da so veliko bolj podrobno narisane in opisane poti.Počasi začnem spet raztovarjati nahrbtnik,toda pogled mi je uhajal na zahod ,kjer sta se dva velika temna oblaka počasi približevala.Začnem hitro z pozivom in v malo več kot pol ure naberem malo čez 20 zvez od tega eno z S2S S57D/P ki je bil na CP-026.Oblaki so se nevarno približevali zato hito kot se je le dalo zložim opremo ter jo ucvrem z vrha v smeri smrekovca.Boljše se je z vrha umakniti čim prej ,kot pa postati strelovod.Ker sem imel časa na pretek,hoja skozi borovničevje in gozd sem se lahko posvetil fotografiranju,interesantnih stvari.Z pohodniki sem spregovorili par besed Ob 13,15 uri prispem nazaj na kočo pod smrekovcem,kjer sta me že čakala prijatelja.Tudi ona dva sta šla na to planoto z določenim razlogom.To so borovnice.Toda nista bila edina ,saj se planina v tem času dobesedno tare od obiskovalcev.Vsi imajo isti cilj.Hvala vsem za zveze in slišimo se kmalu iz naslednjih vrhov.73 de S57MB-Boris. Slike pa tukaj..http://picasaweb.google.si/S57MBboris/S ... 7MBInS57PY#

Odgovori