S5/KS-032 Kavnikov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-032 Kavnikov vrh

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Lepo vreme in prijetna družba smo se odločili da se odpravimo na sleme nad Zavodnjami.Z avtom jih dostavim do koče na Slemenu,jaz pa se odpeljem nazaj po cesti in zavijem v smeri črne na koroškem.Po dobrih par sto metrih zavijem desno.Po lepo asfaltirani cesti kmalu prispemo do oznake na desni (javorje-uršlja gora)tu seveda krenemo desno in se peljemo do manjšega parkirnega prostora imenovano "ciganija"Tu se nahaja velika tabla z vrisanimi vsemi hribi in potmi v okolici.Tu parkiram svojega konjička zraven že treh parkiranih vozil.Od Tu vodijo tri ceste.Desno navzdol je gozdna cesta in edino traktor se lahko prebije po tisti cesti.Cesta ,ki vodi naravnost nas pripelje do vznožja uršlje gore.No levo pa pelje cesta v krogu mimo hiš in se po nekaj km.pridruži glavni cesti,ki povezuje šaleško dolino z koroško.In od tu se odpravim lepo počasi peš po cesti.Na desni strani naletimo ob obronku gozda na stotine brez (drevo).z eno besedo čudovito.Po parih stotih metrih se odpre levo pogled na savinjske alpe,takoj na spodnji strani ceste pa lepo urejena domačija kavnik.Toda že pred kmetijo gozdna cesta zavije ostro desno v gozd.Ob gozdni cesti naletim na cca 100 kom železnih cevi premera 40 cm.Le zakaj jim bo?Pot me vodi še nekaj časa po lepi gozdni cesti,kjer se kmalu odcepi en del ceste levo proti vrhu,desno pa okoli hriba do......Po prihodu na vrh se od same gozdne ceste umaknem približno 20m na najvišji "hribček".Tu je mala jasa 5x4m ,ki mi da dovolj prostora ,da med velikimi smrekami postavim stolp.Na vrhu x 50 malo nižje hb9cv ter yaesu 817nd z zunanjim napajanjem.V dobrih 45 minutah napravim 16 vez od tega eno S2S S5/PK-002 ,eno vezo z OE ,dve vezi z 9A ostalo pa S5.Vse na 2m.Na 433mhz je bilo mrtvilo.Na vrhu se lahko postavi kakšen delta loop za 50 mhz za kaj več bi pa že bilo napoti drevje.Edina možnost je malo naprej cca 100m kjer se nahaja malo večja jasa.Kolikor sem lahko videl iz vrha bi se tam lahko postavilo tudi druge antene.Nazaj jo mahnem kar čez travnik,ki sem ga prej obšel in po prihodu v kočo na slemenu me je čakala družba in prijetno dišeča kava.Še hočemo kaj več?Se slišimo iz naslednjega vrha.Hvala vsem za veze,in spot na sota watchu.73 de S57MB-Boris
P.S.fotoaparata še nisem nabavil..........pa bo že

Odgovori