S5/KS-045 Smodivnik

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-045 Smodivnik

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Aprilsko vreme kot ga lahko pričakujemo me je zvabilo na aktivacijo hriba Smodivnik ,ki se dviga nad kotlino hude luknje pri Doliču in na drugi strani proti Velenjski kotlini.Z avtom se odpeljem iz smeri Velenje-proti slovenj gradcu.Pred naravno znamenistostjo(jama huda luknja)zavijem levo po vijugasti asfaltirani cesti do kmetije Medvejek.Tam je tudi majhno avtobusno postajališče "sončne završe" Toda nič kaj sončka se ni tisti čas pokazalo.No pri kmetiji Medvejek pa imajo kužka ,ki mu pa verjetno nisem bil zaželen in me je malo z svojimi zobmi poprijel za roko.No dobro da sem bil kar solidno oblečen tako da ni bilo posledic.Toda ko sem odhajal v gozd,sem se le večkrat uzrl nazaj,če mi slučajno ne sledi.Na nasprotni strani avtobusnega postajališča je gozdna ceta(sedaj razrita od vleke lesa)ki me najprej vodi zlagoma desno ,to pomeni vstran od mojega cilja.Toda že po 15 minutah se lepa in široka gozna cesta obrne v pravo smer proti vrhu smodivnika.Pot se zlagoma vzpenja in po dobrih 20 minutah pridem do vrha hriba.Na vrhu ni nobene označbe,ker se tam tudi vrh zaključuje in se začne strmo spuščati.Vrne se nazaj dobrih 50m kjer je bila najvišja točka.Čeprav je prostora dovolj za postavitev vseh vrst anten v smeri vzhod zahod,pa so gosta drevesa vse prej kot dobrodošla.Najdem si primeren prostor ter postavim stolp .Na vrhu dual band antena X50 ter 817 nd z zunanjim napajanjem.Najprej poiskusim na 2m in tu naredim kar nekaj zvez.Ena zveza je bila z S2S S59RA/P na S5/BI-021.Potem se prestavim za 70 cm in tudi tukaj naredim 3 zveze.Ker nisem imel zunanje antene za 50 mhz sem z gumi anteno poiskušal še na 6m.Toda tu je bilo mrtvo.Drugič bo treba nesti zraven delta loop ali kakšno konkretnejšo zadevo.Pa saj je še dovolj časa da se bo začelo odpiranje na 6m.Z izkupičkom sem bil zadovoljen in pri vrnitvi do avtomobila sem tudi sam iz gozda odnesel 3 kose salonitne plošče in tako kljub aktivaciji sodeloval v ćistilni akciji.Ker pa še vedno nisem nabavil novega fotoaparata(zgubil ga na prejšni aktivaciji) vam žal ne morem dodati slike.Do drugič si ga bom že verjetno nabavil.Vsem hvala za zveze in za spot.73 de S57MB-Boris

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KS-045 Smodivnik

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 10:52, skupaj popravljeno 1 krat.

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: S5/KS-045 Smodivnik

Odgovor Napisal/-a S57MB »

S57D napisal/-a:Škoda, da te ni bilo slišati ma Rašici, S5/CP-031. Sem bil QRV več kot dve uri na 433MHz (od 9:00 UTC naprej).

73, Miloš S57D


na žalost sem imel malo slabše propagacije (v hosti) in zaprte nekatere dele.Če bi vzel zraven usmerjeno anteno bi verjetno šlo.Bo pa drugič.Lp 73 de S57MB-Boris :)

Odgovori