S5/KS-051 Gora oljka

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-051 Gora oljka

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Zbudim se v sončno jutro in na vrsti so smučarski skoki v Planici.Toda moje pustolovsko srce in ščemenje v nogah me je kot katapult dvignilo iza pisalne mize.Ne!ne morem ostati doma in poležavati v tako lepem vremenu.Po telefonu pokličem prijatelja S57PY in ga vprašam .če je za akcijo.Povem mu da se pač odpravljam na goro oljko in če bi mi delal družbo.Ni mu bilo treba dvakrat reči,saj sva oba želela zapustiti sivino mesta.Hitro napovem aktivacijo, zagrabim opremo,ki je vsak moment v pripravljenosti ter se odpravim po Mladena.No pot oziroma cesta naju je vodila iz Velenja mimo kavč v smeri Polzele.Malo pred Polzelo je odcep desno v smeri Šmartnega ob Paki.Tu zavijemo desno in na naslednjem križišču zopet desno.Levo je smer polzela.Po dobrih 2 km naju smerokaz že opozarja da je potrebno zaviti desno iz glavne ceste.Lepa asfaltirana cesta naju pelje po apnenčastem hribu proti gori oljki.No zadnje četrt poti je makadam toda lepo urejen in brez težav prispema do koče.Najprej "kava"je strokovno izjavil Mladen.No nisem se je branil in tudi časa je še bilo kar nekaj na zalogi.Po okrepčilu se odpraviva še približno 50m po potki ki vodi okoli cerkve in kjer je tudi najvišja točka.Najprej se postaviva na jugovzhodno stran za cerkvijo in postaviva stolp,z anteno X50 (dual band)Pričnem z aktivacijo in odzivi so bili kar dobri(glede na to da so navijači skokov ostali za tv ekrani).Napravim 10 vez in Mladen mi predlaga ,če bi se zaradi vetra ki je začel pošteno pihati prestavila na južno stran za obzidje.Šele tu se je pa začel pravi veter.Dobro da sem imel zraven Mladena ki mi je pomagal držati antenski stolp,obenem mi je pa bil vetrobran HI,vmes sem pa še "skakal" po opremo,ki jo je veter raznašal okoli.In tu sva se oba od srca smejala in vedela sva da je kljub "skokom" boljši pristni smeh v naravi.Napravim še nekaj zvez ,eno z S2S.Končni izkupiček je bilo 16 zvez na 2m dočim na 70 cm je bilo mrtvo.Počasi pospravima opremo ter se podama do planinskega doma,kjer se je spet prilegla kavica.No na vrhu je prostora za postavitev vseh vrst anten.Presenečen sem bil da ni bilo sevanja oz. QRN od anten ,ki se nahajajo na koči.Zaključek;lepo preživet dan,z veliko smeha in dobre volje ter seveda zvez.Hvala vsem za odzive na CQ sota kakor tudi ostalim.Lep radioamaterski pozdrav 73 de S57MB-Boris več:http://picasaweb.google.si/S57MBboris/S ... S57MBS57PY# .
Priponke
S57PY ob kavici in zaščiten proti vetru ,čakajoč mene.No kava se v tem času ni ohladila
S57PY ob kavici in zaščiten proti vetru ,čakajoč mene.No kava se v tem času ni ohladila
Graphic1.jpg (40.54 KiB) Pogledano 1636 krat
brez S57PY ne bi bilo dokumentirano.
brez S57PY ne bi bilo dokumentirano.
Graphic1.jpg (160.27 KiB) Pogledano 1638 krat
tudi te antene nas niso motile.
tudi te antene nas niso motile.
Slika 022.jpg (40.24 KiB) Pogledano 1668 krat

Odgovori