S5/KS-049 Lučenec (Lučevec)

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-049 Lučenec (Lučevec)

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Petek popoldne je bilo napovedano lepo vreme,zato se z Miranom S51BM odločiva ,da izvedema aktivacijo hriba ,ki se strmo vzpenja nad Mislinjo.Lučenec(lučevec).No z avtom se odpeljema iz smeri Mislinje proti slovenj gradcu cca 500m.Za bencinsko črpalko krenema levo in po dobrih 100m je tu križišče.Mi se peljemo naravnost kjer že po nekaj 100 metrih pridemo do kmetijskega poslopja.Lahko bi tu pustila avtomobil,toda rečeva si !greva še malo naprej morda bova prišla malo bližje.Kolovozna in gozdna cesta pa naju peljeta okoli hriba in to kar navzdol.Odločila sva se, da avto pustiva na malem parkirišču v hosti in od tam nadaljujeva.peš.Toda takoj nama ta hrib da misliti,saj se takoj začne vzpenjati strmo proti vrhu.Dajem primer:vzpon na uršljo goro...Sneg ,ki je padel preko noči se že topi in na osamelih plateh kjer ni bilo snega naju pozdravlja teloh.Obljubiva si ,da ga nazaj grede nabereva za najine žene in to za njihov praznik.Ko po dobre pol ure prideva na vrh,pa občutiva kar precejšen mraz in veter,zato se odločiva da se pomaknema okoli 5m nižje pod vrh in cca 30 m od samega vrha ,kjer je bilo bolj odprto.Hrib je cel porasel z bolj kot ne redkim gozdom.Postaviva vertikalko X50 dual band in hb9mtn.No in tu se začne malo smeha.Vse priklopim in začnem klicati CQ sota.Operater iz OE dela iz sota točke in nikakor ga ne dobim,dočim S51BM takoj vzpostavi z njim vezo na hb9mtn.Takrat se obrnem in zagledam kabl od moje vertikalke,ki veselo visi iz antene v prazno.(vse sem priklopil edino na antenski kabl pozabim) No kaj takšnega.Dobro da sem imel še pričvrščeno gumi anteno.No smeha je bila polna mera tako da sva s tem tudi premagala mraz.Ko vse uredima naredima po 9 vez (eno z S2S)Po končanem delu veselo začnema pakirati in hajd v dolino.Seveda nisva pozabila na rožice za žene.Za Mirana S51BM je bila to prva aktivacija in zelo se je razveselil prvih vez.Na vrhu je na nekaterih mestih prostora za kakšen dipol in vertikalke,spomladi pa je te možnosti verjetno manj zaradi listja.Na koncu se nama je zelo prilegel čaj,ki ga je skuhala Miranova žena.Jaz pa hajd v avto in proti Velenju. Že gledam po geopediji,kje je takšen vrh ki še ni bil aktiviran.Takšni so še posebej interesantni Hi.Hvala vsem za odzive na najin CQ.Slišimo se iz naslednjega vrha.73 de S57MB-Boris ostale slike pa na ....http://picasaweb.google.si/S57MBboris/S ... S57MBS57PY#
Priponke
Malo treme drugače pa UFB  S51BM-Miran
Malo treme drugače pa UFB S51BM-Miran
DSC04547.JPG (114.36 KiB) Pogledano 1907 krat
To je pa zamene največji ponos S57MB-Boris
To je pa zamene največji ponos S57MB-Boris
DSC04544.JPG (153.86 KiB) Pogledano 1906 krat

Odgovori