S5/KS-025 (Boskovec)

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-025 (Boskovec)

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Lepo četrtkovo jutro,me je gnalo v hribe.Že zgodaj zjutraj se z sinom odpeljeva do parkirišča na golteh.On je odšel po svojih opravkih,jaz pa po svojih.Sonce je že obsijalo vrhove smrek in tudi temperatura je bila pravšnja za sprehod po zasneženem terenu.Brez vsake naglice se odpravim do Mozirske koče,kjer sem se imel namen okrepčati z čajčkom toda koča je bila zaprta.Ne ostane mi druga kot da se počasi podam proti vrhu Boskovca.Od Mozirske koče vodijo dve markirane poti proti najvišjemu vrhu,toda jaz izberem daljšo.Snežna podlaga lepo utrjena od "ratraga"mi je omogočila hitro napredovanje,tako da sem si ševzel čas za ogled brezna z imenom "ledenica" in malo naprej "rakunovo brezno".Iz tega brezna sem vodil reševalno vajo (JRS) reševanja ponesrečenca iz globine -190m.Malo se mi je film odvrtel nazaj na prijetne napore,ki smo jih reševalci doživljali,toda treba je bilo iti naprej.Sonce me je proti vrhu že kar pošteno ogrelo.Po dobrih 45 minutah se kar naenkrat odpre prečudovit na dolino in pred menoj se pojavi stolp,ki označuje vrh.Zraven stolpa je vpisna knjiga,ki sem jo moral skoraj izkopati iz snega,da je bila dobro vidna.Seveda najprej na stolp,da vidim ali je možno na vrhu postaviti anteno.Toda odločitev je padla,da bom rajši užival na soncu in zato postavim anteno par metrov od stolpa,Prostora na vrhu je dovolj za postavitev vseh vrst anten.Pripravim si opremo,toda ker še ni bil čas za akcijo se prepustim sončnim žarkom in razgledovanju okolice.Vrh obišče tudi nekaj obiskovalcev in dva prijetna kužka,ki sta veselo prišla do mene in malo igre ni škodilo.Na zložljivem stolpu postavim dual band anteno X50.Pričnem z delom,toda OE in 9A slišim po vseh frekvencah,tako da sem se prestavljal po simpleks kanalih kot (mačka z mladimi HI)Zaradi lepega vremena vztrajam kar precej časa,toda tu je sredina tedna in tudi pričakoval nisem kaj več vez. Naredim 16 zvez od tega 2 na 433mhz .Kmalu se približuje ura za odhod v dolino.Tek po celem snegu je pravi užitek in s tekom nadaljujem tudi po glavni cesti do vasice Šmihel.No in od tu dalje me spet sin odpelje proti domu.Ja kaj bi še dodal k temu.Nič!Užitek,užitek in še enkrat užitek.Se slišimo iz naslednjega vrha.lp 73 de S57MB-Boris
Priponke
postrojenje z ponosnim plapolanjem zastavic.
postrojenje z ponosnim plapolanjem zastavic.
DSC04481.JPG (151.24 KiB) Pogledano 1718 krat
vrh
vrh
DSC04488.JPG (142.46 KiB) Pogledano 1715 krat
izhodiščna točka
izhodiščna točka
DSC04455.JPG (138.14 KiB) Pogledano 1712 krat

Odgovori