S5/KS-044 Vovar

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-044 Vovar

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

16.2 v torek je žena s starejšima vnukoma hotela na vsak način na Sv. Primoža, ampak tam ni SOTA. Zato sem jih prepričal, da je bolje iti na Vovar, kjer še niso bili. Tako mi je uspelo rekreacijo združiti s SOTA aktivacijo.
Po zasneženi cesti smo se pripeljali pod Vovar z Brezjega v smeri vasi Gozd, kjer imajo po neurju skoraj vse hiše nove strehe. Brez 4x4 bi šlo kar težko. Zagrizli smo v zasnežen in zelo strm klanec po desni poti. Leva je spodaj položnejša, a je bila manj shojena. Po slabe pol ure smo prisopihali na vrh, obsijan s soncem. Postavil sem anteno za 2m

Slika


Nato so moji zginili navzdol sankat proti Gozdu. Menda je letelo kot sneta skera.
Na 2m sem naredil 9 zvez, od tega eno S2S z Andrejem s Porezna. Na 4m imel 2 zvezi z Janezem in Milanom, na 7Mhz pa le 4 QSO-je, od tega ena z Acotom.
To je bila šele moja druga aktivacija na KV. Se je pa le splačalo trogati gor še škatlo s KV robo in polagalko. Razen mojih ni bilo drugih firbcev, jih je pa bilo tam nekaj že pred nami. Navzdol sem odšel po levi, položnejši poti, gledano navzgor.
Hvala Acotu za oba spota in ostalim za zveze.

Se slišimo naslednjič
LP Bojan

Odgovori