S5/KS-018 uršlja gora

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-018 uršlja gora

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Vremenoslovci so napovedovali prav posebno lep dan za četrtek in ni mi dalo miru ,da se ne bi podal na aktivacijo.Za cilj sem si izbral uršljo goro,ki jo vsak dan opazujem iz okna in se dviga 1699m visoko.Zjutraj sem bil dogovorjen z prijateljico(izvrstno pohodnico-planinko)ki je tudi sama želela narediti izlet ,sedaj pa je imela priložnost da se mio pridruži.Okoli 07,15 krenema z avtom iz Velenja-šoštanja-zavodenj proti domu na slemenu.Ta csta povezuje črno na koroškem z Velenjem.Od odcepa proti koči na slemenu se še peljeva dobrih 500m naprej ,tam pa zavijeva desno v smeri Javorja.Po dobrih dveh kilometrih najdeva parkirni prostor,in ajd pot pod noge.V poletnem času je do vrha uršlje gore(Urške) dobre tri ure hoda.Kot sem že omenil da je prijateljica izvrstna planinka ,sva vrh uršle gore(po zimski smeri ,ki vodi naravnost na vrh)prispela po zelo intenzivni hoji v 2h in 45 min.No dober korak za žensko.Edino kar nama je lajšalo hojo so bile sledio motornih sani ki so naredile kolikor toliko dobro gaz ,da nama ni bilo treba hoditi po celem snegu.Pod kočo srečava par planincev ,ki so se vračali v dolino in so prispeli iz ravenskih ledin.Spregovorimo par besed,toda mene žene na vrh.Pred kočo toplo če neco prevroče vreme,toda kakor se pomaknem mimo cerkve proti vrhu(mimo stolpa ,križa in do vpisne knjige ,se mi je zdelo ,da se je temperatura spustila za -30stopinj.Tu dobesedno nisem našel prostora ki bi bil malo v zaveterju.kamorkoli sem pogledal(glede odstopanja 100m) ni bilo nič pametnega.Pomaknem se približno 40 m od vrha in za eno smrekico ki me je vsaj malo ščitila pred mrazom postavim anteno.Veter brije tako močno da lahko izgovarjam samo samoglasnike HI.Napravim dovolj vez in že pakiram robo v nahrbtnik.No na dveh metrih naredim enega iz OE druge pa seveda iz S5.Na 70 cm se oglasi samo eden (S57SFZ)-Dan je bil veš kot čudovit.Prostora dovolj za postavitev vseh vrt anten.Tudi sevanja od oddajnika ni bilo zaznati.Ostale slike si lahko ogledate http://picasaweb.google.si/weiseflider. ... S57MBS57PY#
Priponke
No tu pa je že tako bril veter ,da so bili izgovorljivi samo samoglasniki HI.
No tu pa je že tako bril veter ,da so bili izgovorljivi samo samoglasniki HI.
DSC04418.JPG (142.61 KiB) Pogledano 1833 krat
bližje  se ni dalo priti,no pas vseeno,jaz sem šel desno proti vrhu.Potem se mu je  pridružil še en radovednež,toda mene je gnalo na vrh
bližje se ni dalo priti,no pas vseeno,jaz sem šel desno proti vrhu.Potem se mu je pridružil še en radovednež,toda mene je gnalo na vrh
DSC04409.JPG (148.41 KiB) Pogledano 1832 krat
DSC04413.JPG
DSC04413.JPG (133.89 KiB) Pogledano 1833 krat

Odgovori