S5/KS-023 Mali vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-023 Mali vrh

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Mali vrh je 1617m visok in leži na meji med Slovenijo in Avstrijo vzhodno od Pavličevega sedla. Kljub temu, da leži na sami meji ga ni v avstrijski bazi SOTA vrhov saj so se avstrijci očitno odločili za Veliki vrh, ki je po mojih kartah enako visok leži pa nakoliko bolj zahodno in bliže Pavličevemu sedlu. Kako je točno s to zadevo bom moral ob priliki še malo pobrskati na internetu.
Dostop: Kamnik - Črnivec - Podvolovljek - Luče- Logaraska dolina in naprej proti Pavličevem sedlu.
Jaz sem malo pod sedlom zavil desno na cesto, ki vodi v smeri Covnikove kmetije in po nekaj sto metrih parkiral na nekakšni deponiji za zbiranje lesa. Ker je bil Mali vrh dobro viden sem jo mahnil naravnost navzgor skozi gozd. Malo po gozdnih vlakah malo po grapi in nekako prilezel na sedlo desno od Malega vrha (če gledamo s ceste proti vrhu). Vmes sem dvakrat prečkal kar dobro gozdno cesto, kar kaže na to da bi se dalo z avtomobilom pripelajti tudi tik pod vrh. Vendar je vožnja z avtomobili tukaj prepovedana, na kar te opozarjajo table z opozorili in prometni znaki že na glavni cesti. Da obiskovalci nismo povsod najbolj zaželjeni sem izvedel ob povratku, ko me je na avtombilu čakal listek (takšen iz zvezka karo format), kjer je bilo na roko napisano opozorilo, da so moj avtomobil fotografirali in me dali v nekakšno evidenco, ker sem krišil zakon o gozdovih in prometne predpise!!!! Bomo videli kaj se bo rodilo iz tega!
Skratka do prej omenjenega sedla se lahko vozi samo lastnik in mogoče še gospodje lovci, da jim ni treba predaleč hoditi peš.
S sedla sem jo po poseki ubral naravnost navzgor in na koncu poseke prišel na greben po katerem vodi slabo vidna stezica. Verjetno ostanek od nekdanje graničarske steze saj se na grebenu dobesedno zaletiš v menjni kamen.
Do vrha imaš samo še nekaj minut.
Na vrhu je kar zadosti prostora za postavitev anten saj je sam greben očiščen, le na avstrijski strani je poraščen.
Ker sem bil sam sem si hotel vzeti malo več časa za delo tudi na KV in nemudoma se lotim postavljanja polagalke.
Tukaj pa se je začelo.
Polagalko sem pri tleh privezal ob mejni kamen, da mi je ne bi spodneslo medtem, ko bom napenjal sidra. Kot večni improvizator sem v naglici eno od provizoričnih sider privezal za posušeno smrekico. Bo že držala toliko časa, da napnem ostala sidra in invertet V, sem si mislil. Pa ni držala. Pri napenjanju antene sem malo preveč potegnil za žico, smrekica se je izruvala in polagalka se je zvrnila točno čez mejni kamen na avstrijsko stran. Ker je mejni kamen nizek in ima oster rob je polagalka rekla - dost mam. Spodnji element se je elegantno zakrivil pod kotom 90 stopinj in na mestu preloma zacvetel kot spomladanska roža. Grrrrrrr............ in še kaj kar v takšnem primeru paše zraven. Anteno kljub temu provizorično postavim, samo na 7 MHz so žice že skoraj na skalah saj je polkagalka sedaj za dober meter krajša. Kakšnega posebnega veselja nato z KV nimam več, zato kmalu obupam.
Večino vez naredim na 2m FM. Pa tudi tukaj ne gre vse gladko saj mi veter prevrne palico na kateri imam HB9MTN. Palica je bila namreč bolj za silo zapičena med skale v zmrznjeno zemljo. Malo poravnam napajalni del in antena deluje naprej.
Po slabi uri imam klicanja zadosti in po poseki jo užgem naravnost navzdol do prve ceste in naprej skozi gozd do avtomobila. Med potjo navzdol pogledujem proti vrhu, ki se mi obsijan s soncem prav lepo nasmiha - Govca.

S56JAZ

Odgovori