S5/KS-005 - Ojstrica

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KS-005 - Ojstrica

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ojstrica je bila "napadena" iz moje strani letos že ene petkrat, taprvič v mojem in Marjanovem prečenju Kamniško Savinjskih alp :)
Lepa vremenska napoved, dejstvo, da nisem bil na SOTI že ohoho in dejstvo, da je sneg na KS že močno skopnel - to so tri dejstva, ki so prinesla odločitev v trenutku - Ojstrica.

Pot je že vsem znana: proti Črnivcu, malo pred Črnivcem na levo in samo naravnost do bara Gams, za katerim je odcep levo in nato slediš oznakam za Podvežak.

Hoja sama je bila prijetna, rahlo je pihljal vetrc, kateri je postajal vse močnejši. Najmočnejši je postal ravno pred pristankom na vrhu. Ko boste gledali video posnetke, se ne tresejo zaradi tresoče roke, ampak zaradi vetrca. Le-ta vetrc je mojemu kompanjonu odpihnil ruzak. Imel je srečo, da ga je odpihnil proti Korošici, pa še to ne do dna, ampak nekje do polovice, katerega je dosegel z dodatnimi 10 minutami hoje.

Glede na veter ni bilo pogojev, da bi raztegnil polagalko, tako, da je aktivacija potekala samo na UKV območju.

Fotke in trije kratki video posnetki na tem linku.

Hvala vsem za zveze, vesel sem, da se je vas toliko odzvalo, oz. da vas je toliko čakalo name :)

Hvala in 73!
73 de Andrej - S53MN

Odgovori