S5/KS-006 Brana

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-006 Brana

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Tudi vreme ni več takšno kot je treba. V petek vremenoslovci za soboto napovedujejo dež, zato se odločim in ostanem doma. Da nisem ostal brez radioamaterščine sva z S57NEA končno sestavila home made rotator in ga montirala na stolp, da bo vrtel novi Quad. :P Skoraj cel dan pa sije sonce :? :? :?
Napoved za nedeljo je zelo podobna sobotni zato kakšnih predhodnih planov ni bilo. Zjutraj pa od dežja zopet nič, zato se po zajtrku z YL odpraviva proti Kamniškim. Med vožnjo proti Kamniški Bistrici se končno odločiva - greva na Brano. Če se popoldan vreme slučajno poslabša naju bo dež dobil šele na povratku. :idea: Takšen je bil torej plan ob 9.00.
Dostop:
V Kamniško Bistico zna skoraj vsak od tam naprej na Kamniško sedlo pa tudi, saj to zmorejo celo takšni v špičakih :lol: :lol: - preverjeno in doživeto.
Od koče na Kamniškem sedlu pa zopet samo slediš markacijam. Paziti moraš samo na kmalu za razvepom kjer se desno odcepi pot proti Okrešlju, levo pa se prične vzpenjati proti Brani. Tuklaj ne smeš zaiti prenizko, saj spodnja steza ni prava, zato se je prvih pedeset metrov bolje držati levo predvsem pa hoditi točno po označeni poti saj so markacije na vsakih nekaj metrov. Ko enkrat prideš na melišče pa skoraj ne moreš več zgrešiti. Do grebena je še nekaj lažjega plezanja vendar je vsako takšno mesto opremljeno z klini in jeklenico.
Kljub hitremu dostopu ( s sedla cca 1h) pa Brane ni za podcenjevati saj nosi neslaven rekord po največ smrtnih žrtvah v Kamniških. :!: :!:
Prostora za postavljanje anten je na vrhu Brane dovolj.
Jaz sem v dobri uri dela uspel z različnim uspehom aktivirati 433,144, 50, 28, 24, 21,in 18MHz. Na nekaterih bandih komaj najdeš korenspondenta, ker je band praktično mrtev, na drugih pa je contest in te big ...... preprosto ne šmirglajo. :? :?
Ampak na vsake toliko časa pa le kapne kašna veza, da te zadeva zopet potegne ;) .
Ker mi je YL že zdavnaj pobegnila nazaj do koče sem po dobri uri pospravil :? :? in jo ucvr za njo. Skupaj sva nato nadaljevala sestop - po melišču. Da pa tam ne bi bila preveč prašna je preskrbelo vreme, ki je od nekod privleklo oblak iz katerega se je vlila ploha, ki naju je nato prala skoraj do parkirišča. :?
Ja v Kamniških je res poskrbljeno za vse, saj te na koncu ture te čaka še brezplačen tuš :lol: :lol: :lol:
Jurtanji plan pa je tako tudi izpolnjen in to v piko.

S56JAZ

Odgovori