S5/KS-056 Koželj

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/KS-056 Koželj

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Kot sem zapisal v napovedi je bila tokratna nedeljska SOTA aktivacija le obvezni delček nedeljskega družinskega obiska s kosilom v Kavčah pri Velenju. Zahvala gostiteljem, da so potrpeli mojo odsotnost in mi tudi pokazali najbližjo pot na Koželj tako, da so se z menoj vzpeli na vrh.

Koželj S5/KS-056 je s 590 mnv prvi (gledano na karti iz zahodne strani) od več podobno visokih vrhov hriba Koželj, ki dviga južno nad Velenjem. Na karti je označen tudi kot Veliki Koželj. V novem velenjskem krožišču pod skakalnico je potrebno izbrati izhod za smer Velenjskega gradu. Po nekaj 100 m je pri odcepu za Velenjski grad ob cesti tudi parkirišče, višje proti vasi Kavče in v Kavčah nisem videl prostora, da bi avtomobil pustili kar ob cesti. Sam sem seveda parkiral pri gostiteljih v Kavčah in od tam smo se napotili peš nazaj proti križišču ceste, kjer je odcep za Kavče.

Slika
Prihod iz velenjskega krožišča – odcep desno za Kavče.

Slika
Koželj – pogled iz ceste v Kavčah

Na nasprotni strani odcepa za Kavče je s ceste tik ob robu gozda potka navzgor, ki se po 50 metrih v gozdu priključi na lepo vidno in shojeno pot, ki vseskozi vodi po gozdu naravnost proti vrhu. Nekje na sredini se sicer razcepi, šli smo po desni poti, ki je nekoliko bolj strma in krajša in poteka po robu grebena naravnost proti vrhu, spodnja pa je nekoliko položnejša in daljša, pripelje pa nas na isti vrh. Nekoliko pod vrhom je skozi gozd nekaj razgleda proti Uršlji gori in Peci, sicer pa vso pot in tudi na vrhu zaradi visokega drevja razgleda ni. .

Slika
Pogled proti Peci (levo) in Uršlji gori (desno)

Na zelo izrazitem vrhu je miza s klopcami in med visokimi krošnjami dreves je odprtega neba nad nami ravno za eno vertikalko. Hoje iz ceste do vrha je bilo cca 25 minut
Slika

Slika
S CQ SOTA sem pričel na 144 MHz in naredil 6 zvez, ko se na moje CQ ni oglašal nihče več. Po informaciji Marjana S56IHX, ki se mi je odzval iz Obolnega, naj bi se iz Košutnice KA-008 javljal S56LXN vendar ga nisem slišal in on mene očitno tudi ne, čeprav sem anteno postavil v njegov smer. Skratka, lokacija za 2 m tale gosto zaraščeni Koželj ni kdove kaj. Spremljevalcem sem demonstriral še delo na 10MHz/cw in prva zveza je bila S2S s Slavkom S53XX/p na S5/CP-011 Pasja ravan.
Slika
Kako izgleda pileup nisem uspel prikazati saj sem v naslednjih desetih minutah naredil le še 2 zvezi, potem pa je že sledilo popravljanje opreme in odhod na odlično kosilo, kjer je ob obloženi mizi beseda tekla tudi o tem kaj je in kako potekajo SOTA aktivnosti radioamaterjev.

Hvala vsem za zveze, Novakovim pa za prijetno družbo in pogostitev.

73, Sergej S51ZJ

Odgovori