S5/KS-003 Skuta

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-003 Skuta

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Sobotne plane je odplaknil dež, zato tudi v nedeljo zjutraj ni bilo prave volje za kakšno daljšo vožnjo. Odločiva se za Kamniške. Konkretno za Kogel. Kogel je na srečo bližnji sosed Skute zato vzamem s seboj tudi opremo za SOTO.
Dostop:
Kamniška Bistrica in naprej do žičnice za Kokrško sedlo, kjer parkirava. Nadaljujeva v smeri Kogla po neoznačeni lovski poti čez "gamsov skret". Vrhnji del poti je zelo zahtevno brezpotje še posebej v mokrem in megli, zato za neizkušene planince brez vodnika ni priporočljiv!!! Pot naju pripelje na Velike pode kjer se pridruži planinski poti, ki pelje z Kokrškega na Kamniško sedlo.
Pod potjo pustiva nahrbtnike in čez škralpje in skrotje skočiva še na bližnji Kogel. Vreme je čedalje boljše zato se odločiva, da se na Skuto povzpneva z plezanjem po južnem grebenu Štruce. Ker je sonce skalo že dobro osušilo je bilo plezanje prav uživaško. Z vrha Štruce se spustiva nekaj metrov na planinsko pot, ki pelje z Kokrškega sedla pod Dolgim hrbtom in mimo Štruce na vrh Skute. Takoj po prihodu na vrh se vrh zavije v meglo in soncu samo vsake tolkiko časa uspe posijati zkozi kopreno. :?
Na vrhu je kar gužva in z svojo ribiško palico in HB anteno, ki sem ju izvlekel iz nahrbtnika postanem takoj atrakcija. :lol: En bivši radioamater in padalec se takoj priključita pri postavitvi in "strokovno" ugotavljata ali bom s to home made opremo uspel narediti kakšno vezo in kako dolga bo. Padalec kar verjeti ne more, ko naredim na 2m vezo z S53IZ/p, ki je na Osojnici S5/BR- 018 in to z anteno, ki še vedno leži na tleh. :lol: Pač nisem še uspel najti pravih kamnov z obložitev palice, ko sem slišal da S53IZ kliče CQ.
Manj sreče sem imel na KV delu, kjer so bili bandi od 10 do 15m skoraj mrtvi. Na 17m pa je postaj kar nekaj in to nekaj celo z JA, ki imajo kar močne signale. Samo kultura operaterjev je na mojo žalost bolj na psu. Zopet me po polovici vzpostavljene veze povozijo in nato ne pridem več skozi pa čeprav Japoncu manjkata samo še zadnji dve črki mojega znaka (Z/p). :? :? Je pa operaterja kljub temu vredno pohvaliti saj si je vzel čas za poslušanje in iz gužve skoraj v celoti uspel sprejti moj švohcen signal.
Po eni uri dela pospravim in spustiva se na Male pode ter naprej čez Žmavčarje proti dolini. Na sredi Žmavčarjev nekaj metrov nad potjo srečeva še kozoroga z ogromnimi rogovi. Da je on res kralj v svojem kraljestvu nama, da takoj jasno vedeti saj naju samo pozorno ošvrkne s pogledom in se mirno pase dalje. Dva prešvicana planinca, ki švedrata v dolino verjetno nista zadosten razlog, da bi zanju izgubljal svoj dragoceni čas.

S56JAZ

Odgovori