S5/KS-011 Krofička

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KS-011 Krofička

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Kratko poročilo z aktivacije Krofičke saj mi je prejšna verzija po pritisku gumba potrdi izginila neznano kam. :?

Krofička je bližnja soseda Ojstrice in stoji med Logarsko dolino in Robanovim kotom.
Dostop:
Do Logarske doline verjetno zna vsak. Na začetku doline plačaš vstop :? in se odpelješ naprej do doma planicev, kjer parkiraš. Odpraviš se v smeri koče na Klemenči jami, ki jo dosežeš v slabi uri. Od koče se v eni uri povzpneš mimo najdebelejšega macesna v Sloveniji po dobro markirani in na novo nadelani poti na Puklovec. Od tu imaš do vrha še kakšno uro in pol. Zadnji del poti je opremljen z klini in jeklenicami.
Zaradi lastne neumnosti nisem uspel aktivirati 144Mhz :oops: :oops: :oops: . Ravno tako nisem bil uspešen na 50MHz saj sem imel izredno visok nivo šuma. Aktivacijo je pred totalno polomijo rešil band na 28Mhz, kjer je bilo slišati kar precej postaj žal pa je meni zmanjkalo časa za delo saj se je ostali del odprave zaradi hladnega vremena želel čim prej spustiti nazaj do koče. :? :?
Kaj čemo, tudi to se zgodi, da po neumnosti ne uspeš narediti niti ene postaje iz S5 in ti aktivacijo rešijo nemci šved in rus. :P

Se slišimo z naslednjega vrha. Takrat pa upam, da bo vreme lepo in se bo spremstvo lahko martinčkalo ves čas, ko se jaz ukvarjam z svojim hobijem. ;) ;)

S56JAZ

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/KS-011 Krofička

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 21:32, skupaj popravljeno 1 krat.

s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

Re: S5/KS-011 Krofička

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Pot je proti vrhu malo šodrasta saj prečka grapo v katero se naleti vse kar je zgoraj na skalah slabo pritrjeno.
Zajla je bolj za dober občutek. Na vrhu sem že naletel na turiste v športnih copatih :o .
Za povprečnega planinca pot v suhem ne predstavlja problema, če je mokro je pa lahko precej blatna.
Priporočam, da se vzpon opravi dopoldan, ko je večina dostopa v senci.
Če želiš ti fotografije lahko pošljem po mailu saj ne uporabljam spletnih albumov, kako gre brez njih pa še nisem poizkusil zato so poročila še vedno brez slik.

Lp

S56JAZ

Odgovori