S5/KS-005 Ojstrica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/KS-005 Ojstrica

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Pozdravljeni "Sotovci" !

po nekaj mesečnem odmoru, se zopet javljam, tokrat s poročilom o vzponu na Ojstrico. Na to gorsko lepotico, sem se
napotil po poti čez planino Podvežak. Do nje se pripeljete po cesti iz Kamnika do doline Podvolovljek, kje se cesta za planino Podvežak odcepi na levo v hrib. Po dobre pol ure vožnje, najprej po asfaltu, nato po makadamu, pridemo do
izhodiščne točke, parkirišča, kjer pustimo avto. Do koče na Podvežaku je kakšnih 20 minut. Pot vodi mimo koče in po slabi uri hoje se nam iz daljave že nasmiha Ojstrica.

Slika

Bolj se ji bližamo, lepša je. Čez nekaj časa prispemo do križišča planinskih poti, kjer se nam iz desne priključi pot iz Robanovega kota.

Slika

Od tam naprej imamo še pol ure do Kocbekovega doma na Korošici. Jaz sem se odločil, da grem najprej na vrh čez malo Ojstrico.Počasi se začnemo dvigovati in po pol ure se nam odpre čudovit razgled na Korošico in okoliške gore.

Slika

Pot se nadaljuje po grebenu, kjer je pač treba biti malo bolj pazljiv.

Slika

Nato še sledi malo mini plezanja, nekaj klinov ampak vse skupaj nič resnega, vrtoglavim pa seveda ne priporočam te smeri.
Na poti do vrha , me preseneti tudi ta čudoviti prizor.

Slika

Še pol ure poti po grebenu in že smo na vrhu.Naj povem, da me je celo pot spremljal močan veter, ki je hvala bogu pihal proti steni, a po prihodu na vrh ni bilo prav prijetno in sem se bolj pri tleh plazil, saj je bila možnost da te veter pahne v prepad kar velika.Na vrh sem prispel 9.40 po lokalnem času in si najprej privoščil malico in nekaj požirkov.
Na vrhu je prostora za postavitev vseh vrst anten.
Počasi postavim anteno , a mi jo močan veter dvakrat podre, nakako jo uspem založit z kamenjem in pričnem z delom.
Prva zveza je bil Milan iz CP-003 in nato še ostali.

V ozadju Logarska dolina
Slika

Po dobre pol ure ni bilo več korespodentov, zato počasi pospravim in se odpravim po drugi strani prihoda proti Kocbekovemu domu. Veter je tudi na tej strani močan, tako, da je treba na nevarnih mestih počakati, da pojenja.

Slika

Uspešno se upiram vetru in varno prispem do Kocbekovega doma. Tam si privoščim nekaj toplega in pa mrzel "PIR".
Počasi se odpravim nazaj proti Podvežaku.

Še pogled na dom na Korošici.
Slika

Če na kratko povzamem. Na pot se odpravite čim bolj zgodaj zjutraj, jaz sem na Podvežaku bil okoli 6.00 po lokalnem.
Vzpon traja približno 3 ure in pol do 4 ure, spust 3 ure, vse skupaj 7 ur. Predlagam, da se odpravite na Ojstrico, ko že imate nekaj kondicije, drugače je pa to ena izmed lepših tur v Kamniških alpah.

73, Lukas

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KS-005 Ojstrica

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.

S57BNX
Prispevkov: 49
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:32

Re: S5/KS-005 Ojstrica

Odgovor Napisal/-a S57BNX »

Čestitam Lukas:
za dobro aktivacijo, zanimivo poročilo in odlično kondicijo!

73, Sabina S57BNX

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/KS-005 Ojstrica

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Hvala Miloš, Sabina, slikce so kar ratale ja!

73 , Lukas

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-005 Ojstrica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo tole :D. Človeka kar prime, da bi se zapodil gor, pol se pa malce zamisli nad kondicijo :lol: in ostane kje niže. Bo počakala, bo ...
Jure S57XX

Odgovori