S5/KS-029 Kranjska Reber

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/KS-029 Kranjska Reber

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Lepa nedelja naju je z YL vabila na planine in ker sva na Menini planini in Veliki planini v preteklosti že bila (seveda brez SOTA aktivacij) je padla odločitev za osvojitev še nikoli obiskanega vrha Kranjska Reber z referenčno številko S5/KS-029 in 1435 m nadmorske višine.
Pot naju je vodila skozi Kamnik, Stahovico, Črno in pred prelazom Črnivec zavijeva levo proti prelazu Volovjek. Tam na prelazu, v križišču poti, od katerih gre ena naravnost navzdol proti Podvolovjeku in naprej proti Lučam, levo pa proti Veliki planini, zavijeva desno proti Kašni planini in ko se cesta v križišču, ki je na kartah označen »Na kalu« prevesi navzdol parkirava. Od tu jo mahnemo desno navzgor v ograjeni pašnik, lahko kar po poti preko pašnika ali po cesti, ki vodi še do stavbe, ki je na karti označena kot Kašna planina. Naprej po planini vodi proti vrhu peš pot. Breg je porasel z borovničevjem, tako da ne manjka nabiralcev.

Slika
Modra očesca na topografskih kartah ob poti proti vrhu so tole
Slika

Nisem pogledal na uro, vendar sem v cca pol ure (s postanki za foto) prispel na vrh, ki je označen in opremljen s stojalom ter škatlo z vpisno knjigo.
Slika
Tu sem spoznal nova prijatelja radioamaterja, ki sta na vrh prispela malo prej in se pripravljala za delo v ZRS maratonu. Sam sem se namestil nekaj metrov stran na podobnem »vrhu«, kot je uradni, draga pa se je prepustila uživanju na soncu in nabiranju borovnic.

SlikaSlika
Prostora je seveda dovolj za kakršnokoli anteno, postavil pa sem vertikalko in ob 11.40 po našem času pričel z delom na 10 MHz in na 14 MHz. Ob 14 uri sem pričel še s pozivom na običajni Sota FM frekvenci na 144 MHz in od aktivatorjev za rep ujel le še Miloša S57D na RG-038 (Ahac), sicer bi ostal brez ene same S2S zveze. Se pa je oglasila večina starih znancev, kot vsakokrat tudi nekaj novih, tako da je bil tudi izkupiček zvez v pol ure dela na 144 zadovoljiv. Ko se mi po desetih nadaljnjih minutah kljub obračanju antene v vse smeri ni nihče oglasil, sem z delom zaključil, pospravil in počasi sva se po isti poti ob občudovanju narave in lepih razgledov po dolinah in okoliških planinah spustila proti avtu.

Slika

Skupno je bilo narejenih 45 QSO. 25 QSO na 10MHz/cw, 4 QSO na 14 MHz/cw in 16 QSO na 144/fm
Acotu S52Q in Andreu ON4CAP se zahvaljujem za spota.


73
Sergej S51ZJ

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-029 Kranjska Reber

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Sergej, kako nama je ratalo, da sve se zgrešila pri vidni razdalji :lol: ...
Jure S57XX

s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

Re: S5/KS-029 Kranjska Reber

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Ja, ne samo vidni razdalji, Velika planina se mi je zdela tako blizu, da bi se morala slišati kar brez postaje.
Tudi meni je žal da sva se zgrešila Jure, pa naslednjič. Naslednja dva vikenda bom zaradi morja manjkal na vrhovih.
73, Sergej

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KS-029 Kranjska Reber

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:35, skupaj popravljeno 1 krat.

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/KS-029 Kranjska Reber

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s57xx napisal/-a:Sergej, kako nama je ratalo, da sve se zgrešila pri vidni razdalji :lol: ...
Vidis, midva sva si pomagala z GSM :D
73 de Andrej - S53MN

Odgovori