S5/KS-021 Gradišče (Pokovše)

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KS-021 Gradišče (Pokovše)

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ko sva z Marjanom aktivirala Vrh Korena, se nama je tako kot kasneje Zvonetu in Juretu ta vrh izmuznil iz realizacije. Vendar je ostala odločitev, da se ta mesec še vidimo.
Ker sem bil v soboto priden v radioklubu in sem poleg zalivanja frišnih betonskih temeljev za nove stolpe lovil SOTA aktivatorje, in ker so le ti bili večinoma v telegrafiji, sem se odločil, da bo moja naslednja aktivacija bazirala na CW.
Odločil sem se, da pokažem mojemu tasterju, zakaj sem za njega dal toliko denarja, in da ni iz W prišel sem, da bo ležal doma v omari, ampak bo piskal po SOTA vrhovih.

Odločitev je bila hitra, pridružil se mi je tudi Robert - 6WRT in odpeketala sva proti Krvavcu.

Za izhodišče sva si izbrala Kriško planino, in se do tam tudi komot pripeljala.

Slika
Pogled iz izhodišča proti RTV stolpu.

Slika
Pogled iz PPSa proti vrhu vlečnice in dolini.

Čez nekaj časa me je Robi prišel vprašat, če nič ne slišim. Ker sem imel v ušesih, res nisem slišal ničesar, sem nato dobil informacijo, da že pol ure grmi. Jadrno sva pospravila opremo in hajdi proti avtu.
V Cerkljah sva se ustavila na zasluženem okrepčilu in se ozrla nazaj proti najinemu PPSu in sva videla tole:
Slika

Vesela sva bila, da sva izkoristila vremensko luknjo in uspela spraviti pod streho najino zadnjo aktivacijo Gradišča.
Sedaj bom pa imel pogovor z mojim tastejem, ker mi odda tudi kako piko, za katero si nisem niti najmanj želel, da je šla v eter.

Hvala vsem, s katerimi smo se slišali (in tipkali), in hvala Boštjan za spot :)
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-021 Gradišče (Pokovše)

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Sem tuhtal, kako se bo izšlo z vremenom, ko sem pri vožnji iz QRL-a gledal proti Krvavcu. Očitno dobro :D.
Jure S57XX

Odgovori