S5/KS-013 Vrh Korena

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Še zadnjič iz Marjanove in moje strani, aktivacija Vrha Korena.
Dostop: Pren spodnjo postajo nihalke na Vel. planino sva zavila levo in sva peljala poleg potoka Korošica. Potok je časoma ponikalnica, ampak sedaj, ko se sneg pospešeno topi, ima kar močan tok.
Zaradi snežnega plazu, sva avto morala pustiti malček nižje, kot sva načrtovala. Pustila sva ga na 788 metrov nv. Pot nas je najprej peljala po gozdu, nato mimo koče Koren, kjer je poleti pastirska postojanka, in nato desno proti Vrhu Korena.
Vrh sva dosegla po približno 4 urah hoje. Predčasno parkiranje in snežne razmere na vrhu so odnesle načrtovano aktivacijo Kržišča. Pa nič zato, maj je še dolg :)

Vrh je bil v snegu, prostora za antene je pa kolikor hočeš.

Sestop po isti poti.

Nekaj fotografij je tule, vse je posnel S56JAZ.

Hvala vsem, ki ste se oglasili, in hvala za spote :)
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Na UKV je šlo v Loko lepo, na KV te pa nisem niti sanjal. Poslušal druge, kako te delajo, a so bili vsi nekoliko bolj oddaljeni. Očitno je zadeva letela "čez" ...
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 13:32, skupaj popravljeno 1 krat.

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ja, Jure, postavljeno sem imel dipolko, da sem malo videl razliko z vertikalko. Potem si najbrž slišal, kake raporte sem dobival. Najboljši so bili iz DL, narejeno imam pa celo paleto držav, od EA do EI na 14 MHz.
je pa imel Robi 6WRT zelo lep signal na 7, čeprav je tudi on rekel, da sem bil pri njem mal bol "švoh".
Sva se pa odločila, da bova na prečenju delala z vertikalko.
73 de Andrej - S53MN

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a s54q »

Si ne morem pomagat.. hi .. , da ne bi vprašal: Kaj tisti z premočeno brisačo na slikah si ? Družina dela svoje. Imaš družino nimaš časa in ne kondicije!! :mrgreen: Bi se morali dogovorit za poročno zvezo za določen čas. Med tednom poročen med vikendom prost!! Čez določen čas pa obrnemo! Med tednom prosti...

lp Boris

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/KS-013 Vrh Korena

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s54q napisal/-a:Si ne morem pomagat.. hi .. , da ne bi vprašal: Kaj tisti z premočeno brisačo na slikah si ?

lp Boris
Ne, to nisem jaz, to je moja Šauma :))

Res je, imaš prav, Boris. Naenkrat je gospodar mojega življenja moški, ki ima že sedem kil in je brez zob :)
Sem pa vesel zase, da sem izgubil malo "švica"

Sva pa z Marjanom preizkusila, kako bo potekalo prečenje, oz. aktivacija na vrhovih. Najmanj enourno delo na KV in enourno delo na UKV iz vsakega vrha, katerega bova aktivirala. Oz. bomo, če bo še kak kandidat :)
73 de Andrej - S53MN

Odgovori