S5/KA-005 Storžič

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KA-005 Storžič

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ura odhoda: 5:30 zjutraj, in čeprav sem imel avto v 2. kleti garaže WTCja, mi je v kleti termometer kazal -6 stopinj. Ko sem zapeljal na tomačevski rondo, sem uč še enkrat vrgel na termometer, kateri je padel že na -12 stopinj. Ko sem parkiral v Bašlju pri baraki TD Bašelj, je kazal že -15 stopinj. Vendar je bil zrak suh, in ni bilo nobenega problema z mrazom.
Do Kališča sem potrboval dobri dve uri. Pot je shojena, sneg na poti je zglajen, dereze niso potrene. Potrebno je paziti, ker dol grede Kljuke smučajo brez smuči, pa zna kak korak odnesti nogo nazaj :)

Slika
Prvi pogled na Storžič od koče, postrežba in cene so planincem prijazne.

Slika
Pot od koče naprej je tudi lepo shojena, vendar je preventivno najbolje natakniti dereze takoj za kočo. Sneg je bil zjutraj leden in trd, tako, da hoja z derezami ni predstavljala večjega problema.

Slika
Pogled na del prehojene poti, tudi tu je šlo v redu, sneg je bil trd, na povratku je bil pa že mokast, tako, da je dovoljeval že malček smučanja :)

Slika
Tu se je pot prvič malo zravnala, dopustila mi je, da sem odložil ruzak in za firbec prižgal vokiča, kjer sem tudi naredil zvezo z S56LXN/p.

Slika
Pogled na drugo stran proti Jesenicam :) in še polovica ure do vrha. Na vrhu (pa tudi prej) je pihal močan severnik, kateri mi je nosil sneg v obraz. Na vrhu sem našel malček zavetja, kjer sem uspel narediti 22 qsojev, pa še več bi jih, če bi se spomnil, da sem imel na vokiču tudi 70 cm :( pa drugič. Vsa KV oprema je šla na zastonj izlet na vrh Storžiča.
Je pa tudi to dobro, če ne za drugega za kondicijo in za splošno čudenje, kaj bom z ribiško palico v hribih :)

Če še potegnem črto, Super dan, ki ga je pokvaril severnik proti vrhu. Včeraj je bilo menda brez sapice. Še več takih dni :)
73 de Andrej - S53MN

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KA-005 Storžič 2132 m

Odgovor Napisal/-a s54q »

Ja super. Mraz... ja kdaj pa bo, če ne januarja. Je že tako vredu. Tudi na Golakih danes vročina. -17 in burja tam okoli 60/h. Prav nam je. Bi bili doma se greli in poslušali naše najdražje. Jok brate sem pa že raje v hribih , zmrzujem in imam mir... :D

Bravo.

lp Boris

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KA-005 Storžič 2132 m

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-005 Storžič 2132 m

Odgovor Napisal/-a s53xx »

S53MN napisal/-a: Včeraj je bilo menda brez sapice
Hm, mogoče je bilo to v petek, včeraj je že pihal SV ki je celi S5 prinesel nizke temperature.
S53MN napisal/-a:Pot je shojena, sneg na poti je zglajen....
Pot zgleda tako kot da bi eden "frezal", samo posipal ni nič :)
S53MN napisal/-a:......in cene so planincem prijazne
Ja Andrej so so prijazne, včasih še malo preveč, vsaj za tiste ki prihajate iz glavnega mesta.
Običajno človek pričakuje da bo najdražje pivo nekje v hribih kjer se koče težko oskrbuje, pa
me vedno vrže na rit, ko le streljal od pivovarne naročim pivo. Konkurenca, velika kupna moč,
požrežnost gostincev ali naivnost nas "konzumerjev"?? :?

Čestitke na aktivaciji, slike so fantastične, mogoče bi lahko postavil ribiško palico, kar tako,
da bi bila še kaka dobra fotka! :)

lp
Slavc

Odgovori