S5/KA-023 Dobrča

Moderator: s58r

Odgovori
S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

S5/KA-023 Dobrča

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Ker nisem bil nikjer že dolgo časa, je bil skrajni čas za novo SOTA aktivacijo.

Odpravil sem se na Dobrčo, 1623m visok vrh nad Tržičem. Avto sem parkiral v Brezjah pri Tržiču, pet minut vožnje iz glavne ceste. Že oznaka na začetku poti obljublja približno dvourno hojo.
Že od daleč se vidi, da je na Dobrči sneg od nekje 12oo metrov nadmorske višine, zato prav pridejo dereze, ker je pot shojena in deloma tudi poledenela.

Slika
Slika je posneta na višini 1220m, kjer ima društvo prostih letalcev svoje vzletišče. Upam, da sem si pravilno zapomnil izraz :)

Slika
Pot, kot sem omenil, poteka po snegu, gaz je shojena, in prav pridejo pohodne dereze.

Na vrhu je dovolj prostora za kakršne koli antene.

Slika
Ko sem prišel nazaj do avtomobila (snežiti je začelo takoj, ko sem začel spust), sem ga komaj našel :) Ja, ni ga čez bel božič.

Več slik je na tem linku.


Hvala vsem, ki ste se mi oglasili :) Vsem želim miren preostanek božiča in vse najlepše v novem letu!
73 de Andrej - S53MN

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KA-023 Dobrča

Odgovor Napisal/-a s54q »

Kaj nisi objavil, da bo to prva KV aktivacija. Te bo treba zaožit Božičku, da naj drugič nese darilo drugam. :shock:

lp Boris

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: S5/KA-023 Dobrča

Odgovor Napisal/-a S53MN »

s54q napisal/-a:Kaj nisi objavil, da bo to prva KV aktivacija. Te bo treba zaožit Božičku, da naj drugič nese darilo drugam. :shock:

lp Boris

Ja, bila naj bi prva KV, vendar mi je postaja kazala HSWR po vseh kv bandih, tako, da sem žal ostal samo na 2m in 70cm. DANES SMO Z zvonetom - 7OPZ in Milošem - 7D še 1x premerili SWR, vendar je bilo vse normalno. Ne vem, kaj je bilo narobe, vse nastavitve so bile enake danes in včeraj.

Verjetno bom danes še 1x poizkusil iz ene meni bližje in lažje lokacije aktivirati mojo prvo kv :)
73 de Andrej - S53MN

Odgovori