S5/KA-014 Visoki Kurji vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-014 Visoki Kurji vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Visok Kurji vrh sem opazoval že ko sem bil na Kepi in na Trupeju. Nekako mi vrh ni bil všeč in
zato sem z njegovo aktivacijo kar odlašal. Ko pa sem končno našel nekaj časa, sem se odločil in
ugriznil vanj.

Dostopal sem po cesti iz Belce, katera tudi vodi do izhodišča za kepo, nato zavil levo proti planini.
Pot je prav pred tem odcepom obupna in še moj star avto se mi je zasmilil. Peljem skoraj po poti do planine kjer
izvem, da ne bom srečal nobenih ovac, ker so te vse samostojno vrnile v dolino. Ko mi pove, da imajo probleme z medvedom
mi je bilo vse jasno in nisem spraševal dalje. Planine nisem hotel prečiti, samo pogledati sem hotel kam pelje cesta, zato se
odpravim nazaj do ovinka in nadaljujem levo po poti navzgor do konca, do nekakšnega obračališča.
Tam parkiram in nadaljujem po vidni poti in po kakih 100 metrih se priključim na malo boljšo stezo, katera vodi od koče nižje.
Pot proti vrhu ni pretirano "shojena", bolj se vidi, da jo uporablja večinoma divjad. Proti vrhu je je cretovje že skoraj preraslo
in hoja ob mokrem vremenu zna biti zelo neprijetna.
Vrh je zelo miren, v času debelih dveh ur ni bilo nobenega obiskovalca. Tudi same muhe so bile zelo prizanesljive in ni jih bilo veliko.
Aktiviram vsa podoročja katera sem imel na voljo in se zadovoljno odpravim nazaj po isti poti proti avtu.

Čeprav sem se aktivacije tega vrha zelo otepal, moram priznati, da mi je na koncu postal soliden hribček na katerega upam,
da se kdaj še vrnem.

Hvala vsem za zveze!

Slikice:
Pot na karti. P = parkiral,  SLIKA - mesto posnetka - glej sliko spodaj
Pot na karti. P = parkiral, SLIKA - mesto posnetka - glej sliko spodaj
mini-karta.JPG (174.31 KiB) Pogledano 2800 krat
Približen potek poti
Približen potek poti
mini-po_vzhodnem_grebenu.JPG (84.39 KiB) Pogledano 2800 krat
Na vrhu
Na vrhu
mini-na_vrhu.jpg (59.81 KiB) Pogledano 2800 krat

Odgovori