S5/KA-018 Veliki Javornik

Moderator: s58r

Odgovori
s56aw
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Mar 2009, 18:01

S5/KA-018 Veliki Javornik

Odgovor Napisal/-a s56aw »

Novoletno zalogo kalorij je pač treba čimprej porabiti, zato se odločim za aktivacijo. Nekaj blizu naj bo. Na hitro. Pridruži se mi še Marijan, S52TC. Glede na napoved popoldanskega snega, se odločiva za Ženiklovec (Veliki Javornik) in Konjščico (Javorče).

Dostop z avtom preko Slaparske vasi, mimo rampe pri Pavšelnu, do parkirišča za Belo peč. Do tu je avto še lepo šel, naprej je bilo preveč poledenelo. Nadaljujeva peš mimo "zavetišča GRS" do planine Javornik. Na planini zasneženo, nikjer nikogar. Še dobrih 15 minut in sva na Velikem Javorniku. Piha dokaj močan veter, temperatura blizu -5C, megla se je malce dvignila, razled še vedno bolj slab.

Marijan zasede 2m, jaz postavim polagalko za 20m. K sreči piha jugo, zato se skrijem na severno stran. Bližnje drevo ima dosti vej, da mi varno drži polagalko. Menjavam rokavice gor/dol, držim papir, da ga ne odpihne, popravljam polagalko, ki jo veter rahlja, kličem CQ, držim uro (telefon) in pazim, da sneg ne pada na postajo. To je zimska aktivacija v slabem vremenu.

Spustiva se do "zavetišča" in nadaljujeva še proti Konjščici.

73, Aleš
s56aw
PPS za 20m (polagalka je postrani, ne slika)
PPS za 20m (polagalka je postrani, ne slika)
zeniklovec_1.jpg (35.16 KiB) Pogledano 2576 krat
s52tc
s52tc
Zeniklovec_2.jpg (20.59 KiB) Pogledano 2576 krat
s56aw
s56aw
zeniklovec_3.jpg (19.25 KiB) Pogledano 2576 krat

Odgovori