S5/KA-021 Javorče

Moderator: s58r

Odgovori
s56aw
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Mar 2009, 18:01

S5/KA-021 Javorče

Odgovor Napisal/-a s56aw »

Če se je že Jure toliko pomatral, da je naredil zgoraj čudovit članek o aktivaciji Javorč, je prav, da sledi še kak opis dostopa z druge smeri. Zaradi lahkega dostopa, čudovite narave in nenazadnje 8-ih točk, je vrh vreden obiska.

Dela prosti dnevi in megla, ki se je vlekla že nekaj dni, so botrovali odločitvi, da je treba nekam skočit na sonce. Izberem nekaj, kar je blizu in primerno za družino z majhnimi otroci.

Opis začetka poti je enak Juretovem opisu, le da na gozdni poti (naprej od kmetij Urh/Pinč cca. 2km), zavijemo malo prej desno (smerokaz Planina Konjščica). Ta cesta nas pripelje na Spodnjo Konjščico, kjer je planšarija. Nekje 100m pred planino pustimo avto (zadnjih 100m je lahko zritih od vode) in nadaljujemo peš naravnost čez planino, proti vlaki (poti) in po njej v gozd. Kmalu pridemo na planino Zgornja Konjščica. Potem pa samo po grebenu in že smo na vrhu. Od avta do vrha nam bo vzelo cca. 40 minut hoje, če se ne ustavljamo. Več o tem povedo slike spodaj.

S seboj sem prednostno vzel KV postajo, saj okoliški hribi zastirajo večino pogledov na UKV bandih. Za postavitev anten je na voljo precej dreves. Meni je najbolj ugajal inverted V za 14MHz. Baterije 7Ah in FT857 s svojim 10W dovoljuje delo za slabo uro aktivnosti. Ravno prav, da se je pile-up umiril in sem imel še nekaj energije za skok na 2m, da podelam lokalce, ki me uspejo slišati. Kljub 4 elementi yagici in 10W moči uspem narediti 9 zvez na 2m. Na KVju pa 31 zvez.

Otroci se kmalu naveličajo čakanja in po eni uri odidemo.

Opomba glede dostopa preko Slaparske vasi
(vidim, da še ni napisano):
Tisti kmet (lastnik ceste) je lansko leto postavil rampo in kasira 1€ za vsak prehod. Volk sit koza cela. Vsi uporabniki te ceste smo veseli, saj omogoča nemoten prehod v ta konec Konjščice. Lastnik pa ima tudi nekaj od tega. Tako, da brez problema.

Lp, Aleš S56AW
Javorce.jpg
Javorce.jpg (86.1 KiB) Pogledano 3304 krat
Planina Zg. Konjščica
Planina Zg. Konjščica
DSC00002.jpg (95.12 KiB) Pogledano 3305 krat
Delo na 14MHz
Delo na 14MHz
DSC00014.jpg (113.16 KiB) Pogledano 3303 krat

s56aw
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Mar 2009, 18:01

Re: S5/KA-021 Javorče

Odgovor Napisal/-a s56aw »

Bore dva meseca kasneje, po lepi jesenski aktivaciji, klofanju v miru med drevesi, še zimska aktivacija, v mrazu, vetru in snegu. Tokrat mi družbo dela Marijan, S52TC. Prehodno aktivirava še Ženiklovec. Nazaj grede, pri "zavetišču GRS" zavijeva proti severo-zahodu in v 20 minutah sva na vrhu.

73, Aleš
S56AW
dostop
dostop
konjscica.JPG (225.67 KiB) Pogledano 3227 krat
PPS v snegu (2m in 20m)
PPS v snegu (2m in 20m)
Konjscica_1.jpg (47.75 KiB) Pogledano 3224 krat

Odgovori