S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/KA-022 Virnikov Grintavec

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Na prvi dan zimske aktivacije 2011 sem se v soboto 5.2 odločil da grem na Virnikov Grintavec , ker ni bil aktiviran že skoraj leto dni pa tudi jaz ga še nisem aktiviral.Ponavadi sem na ta vrh hodil z Jezerskega mimo cervice , tokrat pa sem se zapeljl na mejni prehod z Avstrijo na Jezersko sedlo.Tam sem za mejno stavbo na naši strani našel zasneženo cesto in po njej skoraj vodoravno hodil eno uro pod vznožje Virnikovega Grintovca.

V gozdu sem našel markirano pot, ki pride z Jezerskega in po njej nadaljeval v precej strm začetek poti.Nekaj več pozornosti sem moral nameniti blatu in ledu na tem delu poti saj obvoza skoraj ni in je moral biti vsak korak premišljen.Nekje v sredini strme poti je pot postala povsem kopna in sem se kar hitro dvigoval kolikor je pač pustila sapa.Gornji del poti je bil ponovno zasnežen z ledenimi ploščami a vmes tudi kopni deli.Že med potjo sem poslušal živahno dogajanje na 2m in se kakšni postaji tudi javil .

Na vrhu je bilo prijetno toplo skoraj brez vetra in sem takoj začel aktivacijo.Prvo sem se samo javljal aktivatorjem in naredil prvih 11vez S2S.Potem sem le našel prosto frekvenco in pridno nabiral veze saj je bila aktivnost večja kot ponavadi.Za kratek čas sem poskusil tudi na 7 Mhz SSB in tam naredil dve vezi ostalo pa na 2m in 70cm skupaj 46 vez.Pri aktivaciji sem uporabil postajo Yaesu 817 ND in vertikalno dualband anteno, za klice na KV pa vertikalno prenosno anteno Buddestick .

Po dobrih dveh urah na vrhu sem se počasi in previdno spustil po poledeneli poti .Čeprav sem imel s seboj cepin in tudi male dereze tega nisem uporabil saj je bilo vmes veliko kopnega.Bolj me je motilo ,da sem obul samo ene nogavice in v težjih zimskih čevljih , ki jih imama samo za sneg sem ob povratku čutil , da se nekaj dogaja na peti.Pri avtu sem videl na obeh petah velika že krvava žulja .No dan je bil vseeno lep in kljub bolečim žuljem sem naslednje 3 dni opravil še 3 aktivacije le v lažji obutvi.

nekaj slikic :

https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... vecS5KA022#


Hvala vsem za vezo
73
S57MS Marko
Priponke
Obir z Virnikovega Grintavca.jpg
Obir z Virnikovega Grintavca.jpg (99.56 KiB) Pogledano 1742 krat
Greben Košute.jpg
Greben Košute.jpg (146.1 KiB) Pogledano 1744 krat
Virnikov Grintavec s poti.jpg
Virnikov Grintavec s poti.jpg (97.82 KiB) Pogledano 1740 krat

Odgovori