S5/KA-002 Vrtača

Moderator: s58r

Odgovori
s52tc
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Jul 2009, 19:56

S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a s52tc »

V soboto sem se podal na sota aktivacijo Vrtače po severo-vzhodni grapi, ki se izteče na vrhu. Zjutraj se je kazalo dokaj vzpodbudno vreme s soncem, vendar se je že ob vznožju gore pojavljala megla. Strmina je bila obvladljiva z derezami, višje se pobočje še bolj postavlja pokonci tako, da sem pogrešal še en capin. Pohodna pot je bila precej ledena, večji del pokrita z napihanim snegom. Na vrhu me je pozdravil močan piš s snegom in meglo tako, da je bila aktivacija opravljena zelo hitro s samo 2,5 w moči in s palčko. Postavljanje antene je bilo oteženo zaradi opasti napihanega snega in sunkov vetra. Na koncu bi se rad zahvalil vsem, ki ste kot lovci sodelovali pri aktivaciji, opravičujem pa se ostalim, ki so morda pričakovali več vztrajnosti na vrhu.

Lp,
Marijan S52TC

Slika Slika Slika
Slika Slika Slika
Slika

Galerija na tem linku
Zadnjič spremenil s52tc, dne 30 Jan 2011, 17:35, skupaj popravljeno 1 krat.

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a S50LD »

No mi te nismo slišal vendar je bolj pomembno to, da si lepo varno živ in zdrav prišel v dolino in domov ...

Jaz bi raje odpovedal v takih razmerah ...

Pa to ni mišljeno kot graja ampak kot spoštovanje do ljudi, ki vejo kaj so gore, kako se za njih pripravit in kako se v njih obnašat ...

Jaz nimam tega znanja in ne izkušenj ...

Vsa čast za aktivacijo!

Se slišimo z naslednje SOTA aktivacije!

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a s54q »

Bravo!!

lp Boris, S54Q

S59MP
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 Dec 2009, 00:03

Re: S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a S59MP »

Mene pa zanima, če je vsaj približno dovoj snega za smučarijo na Suhem ruševju ? Po slikah sodeče je zelo slabo...


73 de Martin

Odgovori