S5/KA-028 Plešivec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-028 Plešivec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Čudovit, slikovit opis Plešivca je naredil že Bojan - S56LXN, zato ne mislim pretiravati! :)

Zgodaj zjutraj se vsedem v svoj SOTA avto in odbrzim v smeri Medvodij. Zaradi snega sem
primoran parkirati malo nad razcepom poti za Tegoško pl. in Dolgo njivo. Kljub zadnjemu v mesecu je
spravilo lesa v polnem teku, tako da moramo biti pozorni tudi na to, saj lahko tudi malo čakamo, da
se umaknejo.

Razmere za pohodništvo so trenutno zelo ugodne in za take male vrhove ne rabimo praktično ničesar
razen dobrih čevljev in pohodnih palic. Sprva sem hotel s seboj vzeti smuče, a sem na koncu ugotovil da
bi bilo bolje da vzamem sanke! Podlaga je zbita, trda, nekje je tudi malo pršiča. Vzpon in sestop naredim
po dolini Dolge njive, ter po meji.

Začel sem praktično točno ob uri, tokrat se na FM-u res pokaže da so prazniki in tako naredim ogromno
zvez. Tudi KV ni bil slab, vendar bi bilo lahko boljše. Posebej me je razveselila zveza na 14MHz ko se
oglasim LZ postaji. Poizkusila sva če ga slišim ko on oddaja z 10mW, pa ga nisem slišal, s 100mW sva lahko naredila zvezo,
z 1W-omt pa je bil, po ušesu seveda, 599! 3dB so pač očitna razlika! :)

Aja še to: Polagalke ni potrebno sidrati, vtaknete jo lahko v cev na kateri je tabla "državna meja"!

Čudovit topel dan me je omamil na hribu debele dve ure in pol!

Slikce:
Košuta iz Plešivca
Košuta iz Plešivca
mini-kosuta.JPG (34.76 KiB) Pogledano 2019 krat
Antena je bila previsoko!
Antena je bila previsoko!
mini-qrp.JPG (45.84 KiB) Pogledano 2020 krat
Na vrhu
Na vrhu
mini-navrhu.JPG (40.13 KiB) Pogledano 2022 krat
Hvala vsem za zveze!

lp
Slavc

Odgovori