S5/KA-005 Storžič

Moderator: s58r

Odgovori
s56jaz
Prispevkov: 50
Pridružen: 19 Jun 2008, 00:34

S5/KA-005 Storžič

Odgovor Napisal/-a s56jaz »

Dan dopusta in napoved lepega vremena. Idealna kombinacija za turo.
Zopet je z menoj YL zato s seboj vzamemem samo kitajca za 2 in 0,7m. Tako za vsak slučaj. Odpeljeva se proti Storžiču.
Odločiva se da greva najprej do Kališča in če bodo razmere dobre še naprej na vrh.
Startala naj bi iz vasi Mače. Vendar je cesta v vasi zaprta ker delajo nek izkop in na cesti stoji kamion. Zato se odpeljem naprej do vasi Bašelj kjer pri opuščenem kamnolomu parkirava. Mimo partizanske bolnice nadaljujeva do planinske koče na Kališču. Že pod bolnico naju pričaka sneg, ki je na strminah, ki jih je potrebno prečiti prav zoprn. Kombinacija za zdrs je idealna. Spodaj blato, nato listje in vse skupaj prekrito z kašnih 10cm južnega snega.
Od koče naprej je snega še precej več saj ga je naneslo v zamete, ki ves čas prekrivajo pot. Proti vrhu so vse trave kopne sama pot je prekrita s snegom. Hoja po strmih suhih travah je pa prenvarna. Še dobro, da nisva prva in ni potrebno gaziti.
Na vrhu naju pričaka jata kavk katerim velikodušno odstopim svojo malico. V zameno mi dovolijo narediti nekaj fotografij.
Aktiviral sem 2m in 70cm. Naredil sem tudi S2S zvezo z Milošem in Sabino, ki sa bila na Lisci. Prvih nekaj vez sem oddal napačen lokator (JN66XM). Očitno sem kiksnil pri prepisovanju iz seznama na list. Na napako me je opozoril Franci - S57ILF. Franci hvala. Pravi lokator je torej JN76EI. Za povrh sem moral aktivacijo predčasno zaključiti saj sta se nama pridružila dva planinca, ki sta želela, da skupaj sestopimo po žlebu. Ker sta "falila" že na vzponu sedaj nista imela nobene želje, da bi sestopila nazaj proti Bašeljskemu sedlu in naprej proti domu na Kališču.
Skupaj smo sestopili do planine tam pa sta naju mladca zapustita saj sva mida postala zanju prepočasna. Za naju to sploh ni bilo slabo saj sta nama zgazila del poti, ki preči južna pobočja Storžiča.
Še dobro, da sem vzel dopust, sicer bi šel zopet en krasen dan v maloro, saj bi hribe gledal samo skozi okno avtomobila.

Odgovori