S5 / KA-004 Košutnikov turn

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5 / KA-004 Košutnikov turn

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Za petek 15.10.2010 je bil napovedan zadnji lep dan pred daljšim poslabšanjem vremena zato sem želel v hribe na Košutnikov turen S5/KA-004. Košuto dobro poznam saj sem jo že velikokrat obiskal poleti in pozimi in v celoti prečil vključno z grebenom od Tolste Košute do Košutnikovega Turna kjer je tudi nekaj plezanja do II. stopnje.
Vzel sem dopust in se pozno dopoldne odpravil proti Tržiču.Cesta me je peljala skozi Dolžanovo sotesko ,Jelendol do Medvodja kjer sem zavil levo in vozil v hrib do parkirišča pod Dolgo njivo.Do planine Dolga njiva je vsega 20 minut in tam sem se odločil da grem gor po zahodni poti .Na napisni tabli je pisalo potreben čas uro in pol in toliko sem tudi hodil do vrha v prijetnem sončnem vremenu.
2.1.jpg
2.1.jpg (60.84 KiB) Pogledano 2867 krat
Na vrhu je dovolj prostora za aktivacijo kar ste tudi drugi že ugotovili ,ki ste aktivirali ta vrh.Nikamor se mi ni mudilo in sem na vrhu ostal več kot uro , užival v lepih razgledih in naredil po 10 vez z naše in ravno toliko z avstrijske strani.
Pretiranega obiska ni bilo saj so na vrh prišli le 4 obiskovalci .
Sestopil sem po vzhodni strani do Zgornje Dolge njive in ob meji našel mejni kamen z oznako 13 kot mi je svetoval S52Q.Tam sem prestopil levo na poseko in po mejni črti nadaljeval na naslednji SOTA hrib S5/KA-028 1801 m visoki Plešivec.Tudi tu je sledila aktivacija a krajši čas saj se sonce počasi zahajalo in sem se moral podvizat ,da sem prišel še podnevi do avta .
Hvala vsem za vezo in spote

http://picasaweb.google.com/s57ms.marko ... 36mS5KA004#
73

Marko
Priponke
greben v smeri Tolste Košute.jpg
greben v smeri Tolste Košute.jpg (50.74 KiB) Pogledano 2869 krat
aktivacija.jpg
aktivacija.jpg (38.78 KiB) Pogledano 2867 krat

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5 / KA-004 Košutnikov turn

Odgovor Napisal/-a s58r »

Lepo, pa tudi dopusta ni bilo škoda oz. je bil uspešno "izrabljen"... ;)

73 de S58R - Rado

Odgovori