S5/KA-012 Srednji vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-012 Srednji vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Dva vrhova v KA mi še manjkata. Eden je Srednji vrh vzhodno od Storžiča. Lani decembra sva se tja odpravila z Marijanom, pa sem jaz po snegu malo omagal. Danes sem se tja odpravil sam. Z avtom skozi Mače do zadnjega ovinka pod tovorno žičnico za Kališče. Znaka za prepoved vožnje v opisu Gore.net ni več, tako da vozi Miško. Malo nižje te znak usmeri desno.

Slika



Takoj za žičnico me je zapeljal kolovoz desno, po 1o min. pa sem videl, da se ta pod skalami neha. Nazaj, pa po markiranemu kolovozu naravnost strmo navzgor. Med potjo te usmerjajo smerokazi, ne moreš zaiti. No, jaz sem!

Slika Slika



Na začetku Dolge njive je lesena hiška, kjer se zavije desno

Slika



Vponka pred hišo

Slika



Spet smerokazi pred dolino

Slika



V treh urah sem prilezel na težko pričakovan vrh, zgoraj pa sranje! Dobesedno! Ovčje, sheep shit! Kakor tudi Tolsti vrh, Slemenova Špica, ...
Evo!

Slika



Umaknil sem se malo zahodno na malo manj onesnažene skale, postavil X-30 in naredil skupno 29 zvez: 13 na 2m, 4 na 4m in 12 na 70cm. štiri zveze so bile S2S. Mogoče bi bilo zvez še več, pa je Li-Po malo nad 7V ugasnil 817-tko. Čeprav je Srednji vrh res dobro pognojen, je gol, brez dreves. Možnost postavljanja anten pa je omejena le s kakci. Vreme je bilo super, skoraj brez vetra, toplo, idealno.
Še ena z vrha

Slika



Sem ta jaz?

Slika



Tu pa dol

Slika




Toliko o Srednjem vrhu, ostalo je pa že napisal Marko S57MS.
Se slišimo čez dva tedna, vmes pa TF
Bojan

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-012 Srednji vrh

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Bojan tudi jaz bi šel na TF! :cry:
Sicer pa malo bolj pazi na svoje Li-PO-te, 7V na 3 celicah je zelo malo.

Uživaj!

lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-012 Srednji vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Uživaj na TF in kot pravi Slavc - 3 celični LiPo lahko sprazniš le do 9V. Parkrat prekoračiš in ga lahko vržeš proč.
Jure S57XX

Odgovori