S5/KA-020 Pristovnikova planina

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Enkrat sem že hotel iti na Pristovnikovo planino, pa mi je to dež preprečil. Torej sem samo popravil datum v logu in se navsezgodaj odpeljal na Jezersko.
Ker ste vsi napadali ta greben iz S5 strani, sem se odloćil, da grem jaz iz OE strani. Mislil sem se peljati po gozdni do lovske koče, ki je vrisana v Atlasu Slovenije, do katere je slab km. Ko sem se na meji malo razgledal, sem takoj videl, da se z avtom v OE po tej gozdni poti ne da peljati naprej: priklenjena veriga ovita z bodečo žico čez cesto in verboten prvič! Bolje kot zadnjič na Pokljuki, ko je bila rampa za tja dvignjena, za nazaj pa spuščena in dobro zaklenjena. Torej sem parkiral za za bivšim OE mejnem objektom, možno pa je tudi pod nadstrešnico v senci.

Start vseeno po tej cesti, pred verigo pa te table usmerijo levo navzgor po zaraščeni markirani poti. Višje je steza lepša. Vmes, kjer ni steze, je celo dovoljeno iti po cesti, a le do smerokaza za pot nad cesto

Slika



Prepovedano je skoraj vse:

Slika Slika Slika Slika



Do dveh lovskih koč se pride spet po cesti, pred staro kočo na levi strani ceste zavije pot levo navzgor v gozd

Slika



Za kočo voda le kaplja

Slika



Višje v gozdu je mrzla pitna voda, ki prav pride nazaj grede. Na 2/3 poti se pot iz gozda priključi spet na konec ceste. Tam je tudi jasa, kjer se lepo vidi naše hribe in OE lovsko stojišče, da se lahko tam po S56RTS-ju lovci skrijejo pred divjimi živalmi.

Slika



Kmalu pot spet zavije v gozd, tokrat strmeje. Višje so ob poti jeklenice, saj je teren pod potjo zelo strm. Ko sem prišel na malo sedelce, kjer se dva ne moreta srečati, sem le pogledal na Garmina. Bil sem že mimo SOTA vrha. Splezal sem 10m nad sedlom in videl pravi vrh. Vrnil sem se dobrih 20m nižje in se nato po brezpotju podal proti vrhu - grebenu. Le ta del brezpotja je malo nevaren, odvisno pa je, kje zaviješ s poti navzgor in kje prideš na greben. Ta je kar ozek, tako da s kakimi velikimi antenami ni pametno preveč telovaditi.

Slika

Slika



Naredil sem le 10 zvez na 2m in dve na 4m. S2S pa z Matejem in Juretom.
Poleg malo poplezavanja tik pod vrhom je pot z avstrijske strani bolj varna, kot iz opisov s slovenske strani.

Bojan

Odgovori