S5/KA-007 Begunjščica

Moderator: s58r

Odgovori
S56IAA
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Avg 2009, 06:47

S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a S56IAA »

Begunjščica je bila že nekaj časa na spisku želja. In je prišla na vrsto.Do Ljubelja sva se s prijateljem pripeljala z avtom od tu pa peš do srednje postaje žičnice potem pa sva dala smuči na noge, kasneje tudi pse in srenače in kaj hitro prišla na greben Begunjščice.

http://www4.slikomat.com/10/0427/3k5-P11107.jpg
Slika

Na grebenu so kar lepe opasti, ki sva se jim lepo izognila in končno s smučmi na ramenih prišla na vrh.

Slika
Slika

Skoraj po napovedi sem se oglasil najprej na 2m kasneje pa še na 70 cm. Napravil sem vsega skupaj 13 zvez od tega 10 na 2 m in 3 na 70 cm. Na 2 m tudi 3 zveze z radioamaterji iz OE. Z S57XX pa na obeh frekvencah še zvezi iz vrha na vrh (CP-031).

Slika

Po tem je bilo treba vse pospraviti in se pripraviti na spust. Za spremembo sva iz vrha zapeljala proti centralni grapi potem pa levo v Smokuški plaz. Smuka je bila odlična in pripeljala sva se skoraj do Iskrine koče.

Slika
Slika

Od tam pa peš nazaj na Zelenico mimo planinskega doma naprej po smučišču na izhodišče na prigarano pivce.
Bil je lep izletek v lepem vremenu , naredil sem dovolj zvez za ponedeljek in z zadovoljstvom zaključil lep dan.

Lep pozdrav vsem do naslednje aktivacije
S56 IAA Marijan

Odgovori