S5/KA-009 Struška

Moderator: s58r

Odgovori
S56IAA
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Avg 2009, 06:47

S5/KA-009 Struška

Odgovor Napisal/-a S56IAA »

Iz Javornika pri semaforju pod železniško progo in naprej na Pristavo – pravzaprav mimo - naprej dokler ne pridemo na makadamsko cesto. Po njej do križišča, kjer je označena smer proti Golici. No tu je tudi planinski smerokaz za Pusti rovt. Od tu sem nadaljeval s turnimi smučmi do planine, kjer stoji prijetna lovska koča.

Naprej proti sedlu Kočna - le del poti in ko pridem do rampe, kjer je dovoljena uporaba le za lastnike zemljišč se delam kot, da sem to jaz


Slika


in jo uberem po kolovozni poti mimo rampe naravnost, dokler ne pridem do Belske planine in lepe nove koče Svečica, ki stoji na njej.


Slika



Od tu se lepo vidi Veliki vrh nad planino, vsaj tako bi si vsak mislil, ki ne ve, da se vedno za vrhom za katerega mislimo, da je pravi skriva vsaj še eden ali dva predno pridemo na cilj na 1944 m visoki Veliki vrh. Avstrijci ga imenujejo Barenthaler Kotchna.


Slika


Na vrhu sicer stoji kamnita piramida, kjer se skriva tudi vpisna knjiga. No, te ni videti pozimi – ne piramide, ne skrinjice s knjigo. Sneg je vse to na debelo prekril. Kakih 50 m od vrha proti jugu je kontejner, ki ga uporabljajo radioamaterji.


Slika

Na vse strani se odpirajo čudoviti pogledi. Julijci, Stol in del Karavank, Kamniške v ozadju pa Golica in Kepa in paleta avstrijskih vrhov. Res čudovito, posebno še ob takem dnevu, kot sem ga ujel danes.


Slika


Vrh je označen z S5 / KA-009 na slovenski SOTI ter z OE / KT-103 na avstrijski.
Delal sem na obeh lokacijah na 2 m in 70 cm. Napravil sem 20 zvez in potem zadovoljen v lepem vremenu in čudovitem snegu odsmučal v dolino vse avta.


Slika


Obisk Struške toplo priporočam tudi potem, ko bo lepa bela opojnost izginila in spremenila agregatno stanje.
Vsem lep 73 S56 IAA - Marijan
Zadnjič spremenil S56IAA, dne 22 Mar 2010, 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KA-009 STRUŠKA

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Čestitam za prvo poročilo!
73 Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-009 STRUŠKA

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo :D, mi pa v sivi realnosti :( ...

Kar tako naprej!
Jure S57XX

Odgovori