S5/KA-012 Srednji vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/KA-012 Srednji vrh

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Srednji vrh S5/KA-012 1855m stoji nad Predvorom kot vzhodno podaljšanje grebena Storžiča ,ki se spusti na Bašeljski preval 1630m in ponovno dvigne na Bašeljski vrh1744m in proti vzhodu nadaljuje do Malega Grintovca 1813m in našega Srednjega vrha ,ki je na nekaterih kartah označen tudi z višino 1853m.Do sedaj sem mislil ,da pašeta Storžič in tudi Srednji vrh pod Kamniško Savinjske alpe a v naši SOTA so pod Karavanke.Na ta naš Srednji vrh naj bi se že leta 2008 prvi povzpel radioamater OE8GBK/p ,kar se mi je zdelo nekoliko čudno in sem pogledal v bazo našega programa, ki vse »zašpeca« za nazaj.Dvom se mi je potrdil in sem prepričan, da NI mogel isti dan aktivirati Trupejevo poldne in nekaj ur kasneje ( manj kot 3 ure ) še tako oddaljenega vrha Srednji vrh S5/KA-012 v bližini Storžiča.Radioamater OE8GBK/P je eden glavnih aktivatorjev v Avstriji in vsekakor tudi dober gornik a v poplavi Srednjih vrhov pri nas je verjetno oddajal na vrhu z istim imenom, ki se od Trupejevega poldneva vleče preko Lepega vrha 1927m do drugega Srednjega vrha s podobno višino 1836.No pa pustimo Avstrijca, morda boste tudi vi ugotovili ,da tudi jaz nisem bil na pravem hi.
Konec novembra 2009 za bivši dan republike sem se že v slabem oblačnem vremenu pripeljal precej pozno skozi Predvor v vas Mače od koder ponavadi hodim na Storžič.Na koncu vasi že v gozdu je veliko parkirišče a je bilo skoraj že polno.Nadaljeval sem po cesti ,ki vodi proti Storžiču le da tam kjer se pot za Storžič odcepi levo čez potok nadaljeval proti tovorni žičnici za Kališče.Malo nad tovorno žičnico sem na kolovozu že našel markacije in napis na drevesu Sr.vrh.
na poti.jpg
na poti.jpg (47.11 KiB) Pogledano 1583 krat
Nadaljeval sem po kolovozu ,ki mu je kmalu sledila udobna pot, ki je v serpentinah premagovala strm teren.Po kakšni uri hoje se je grdo ulilo in pomislil sem kako bi se sedaj obrnila , če bi imel s seboj ženo , jaz sem le oblekel vetrovko in nadaljeval.Više gori sem že začel dvomiti o pravi poti, ki se mi je zdela preveč desno a me je potolažil nek osamljen planinec ,ki se je vračal v dolino da naj kar nadaljujem.Omenil je le da je zgoraj vreme še dosti slabše, vetrovno in mrzlo.Prišel sem do odcela za Hudičev boršt ,ki me tudi že dolgo mika a sem bil tokrat prepozen in sem nadaljeval po najkrajši poti.Više se je teren malo položil in iz karte sem ugotovil da sem na Dolgih njivah kjer sem prišel do osamljenega vikenda na višini okoli 1600m.
vikend.jpg
vikend.jpg (20.6 KiB) Pogledano 1587 krat
Ja vreme je bil res zanič,megleno, malo pihalo in tisti dež spodaj je bil tu zgoraj sneg.Po rahlo zasneženi poti sem prišel v slabe pol ure na sedlo med Cjanovco 1820 na vzhodu in našim Srednjim vrhom na levi.Od sedla sem bil po grebenu hitro na vrhu.Od avta do vrha sem hodil približno 2 uri 45minut z ne preveč hitro hojo.Na vrhu je bilo vse precej zaledenelo zato sem se hitro vpisal v knjigo in nič posedal na klopci ,ki poleti verjetno nudi veliko užitkov v razgledih.Postavil sem anteno in se zahvaljeval dolgemu kablu ,ki je omogočal , da sem se lahko umaknil kakih 5m niže v rušje v zavetrje na severno stran.
katla z vpisno knjigo.jpg
katla z vpisno knjigo.jpg (38.26 KiB) Pogledano 1585 krat
Kot običajno je nahrbtnik ponovno trpel mojo težo ,ko sem sedel na snegu in klical CQ SOTA.Prostora za postavitev antene je dovolj.Naredil sem 21 QSO od tega 2 S2S in se pod dobrih 15 minutah pobral v dolino po isti poti. Morda še namig za koga ,ki bi šel na aktivacijo na Storžič in če bo še kaj pri močeh pri Bašeljskem prevalu nadaljuje sestop po daljši varianti preko Srednjega vrha.Slike so res slabe in meglene, ker je bilo tako tudi vreme ,ko bo sonček bom dodal pa lepše
No pa sem zmogel še eno poročilo , tudi tokrat s precej zamude.

Hvala vsem za odziv.
73
S57MS Marko

še nekaj slikic


http://picasaweb.google.com/s57ms.marko ... 55mS5KA012#

Odgovori