S5/KA-014 Visoki kurji vrh

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/KA-014 Visoki kurji vrh

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Visoki Kurji vrh 1828m sem aktiviral kot mojo tretjo aktivacijo že konec septembra 2009 dan po trgatvi in aktivaciji Trebnega vrha.Vrha nisem poznal , čeprav sem tisti del že večkrat prehodil a vedno po glavnem grebenu kjer poteka meja od Vošce , Trupejevega poldna in okoli Kresišča.Vremenska napoved ni obetala kaj posebno lepega vremena a sem se vseeno odpeljal v Martuljek in tam zavil desno do vasi Srednji vrh.Tu sem ravno tako kot Bojan S56LXN nekaj mesecev kasneje »spregledal« znak o prepovedanem prometu in se odpeljal proti lovski koči pod Lepim vrhom.Če boste tudi drugi kršili prometne predpise ,se potem ves čas držite levo in se po strmi , ozki in kar nekoliko adrenalinski cesti peljite proti omenjeni lovski koči.Mene je črvičilo že med vožnjo kaj bi bilo, če bi koga srečal in sem zato na širšem travničku parkiral potem ,ko je bilo zoprnega dela že konec.Res sem se tu vozil že 3x in vsakič s trdnim namenom da zadnjič….Upam da vas nisem preveč prestrašil a meni je ostalo še vedno približno pol ure hoje po ne prestrmi cesti do lovskega doma kjer je tudi dovolj prostora za parkiranje nekaj avtomobilov.Pri lovski koči sem še enkrat pogledal na karto in se odločil , da bom šel po bližnjici ,ki je najraje niti ne bi opisal , da še koga ne zavedem.No vseeno jo bom ,da boste vedeli da to ni najboljša pot.
100m naprej od lovske koče sem prečil potok , na nasprotni strani našel kolovoz ,ki se je kmalu obrnil navzgor in se strmo dvigoval.Tako sem šel kakšnih 1o minut dokler se kolovoz ni končal z velikim obračališčem.Nad menoj je bila strma razbita grapa ,desno pa sem našel ozko a že precej opuščeno lovsko stezico.Nadaljeval sem po njej v desno v smeri zahoda in prečkal več grap nekatere tudi s potočkom.Svet je postajal precej strm , gozd redek , potka pa ni dajala več varnega koraka in sem si veliko pomagal s palicami.Na koncu takega prečenja se je pot prekrita z listjem še strmeje dvigovala v nekaj serpentinah in končno sem prišel v varno ruševje.Sledilo je še nekaj »atraktivnih«prehodov in znašel sem se na planini Bašca.Našel sem malo kočo z vpisno knjigo, se vpisal in nato kar po strmih travnikih nadaljeval do grebena med Mojstrovico in Visokim Kurjim vrhom.Od tu je bilo do vrha le še nekaj minut po grebenski stezi.Na vrhu je bilo oblačno , v nahrbtniku pa sem našel tudi fotoaparat ,ki mi ga je hči vrnila v nek drug predal prejšnji večer.Zato imam slike le od vrha naprej.Aktivacija je potekala prijetno le razgledov ni bilo takih kot sem pričakoval saj so oblaki zakrivali Julijce Martuljkove skupine.Naredil sem 21 zvez od tega 3 S2S.
Visoki Kurji vrh  s planine Bašca.jpg
Visoki Kurji vrh s planine Bašca.jpg (32.35 KiB) Pogledano 1617 krat
Ta naš V. Kurji vrh je daleč od glavnega grebena Karavank in čisto nad cesto Jesenice – Kranjska gora torej ravno nasproti Kukovi špici.Če je bil vzpon malo zoprn pa je bil sestop milina.Z V.Kurjega vrha sem po grebenski potki sestopal proti severu in novemu vrhu Mojstrovica.Prehodi so prav lepi in hoja izredno prijetna po širokih pašnikih, ki se končajo s nekoliko strmejšim sestopom pod Tišlerico .Tu sem prišel do ceste, ki pripelje desno iz Belce , jaz pa sem prečil levo pod Tišlerico do poti, ki pripelje s Kresišča.
proti Kresišču.jpg
proti Kresišču.jpg (42.2 KiB) Pogledano 1615 krat
Ta del je ponovno tako lep , da sem se kar ustavljal in občudoval naravo dokler me ni niže ob potoku zmotil hrup motorjev.Kar nisem mogel verjet kako visoko in po kakšnem strmem kolovozu so se pripeljali lovci z dvema velikima terencema vse do konca pod Kresiščem.Šli so na nočno jago na jelena pa tudi precej mlado jagrico so imeli s seboj ,ki se je nasmihala moji rogovilasti anteni.Po tem strmem kolovozu sem potem sestopil do lovske koče.
potoček.jpg
potoček.jpg (48.48 KiB) Pogledano 1619 krat
Če torej strnim priporočam tistim, ki bojo s tega konca hodili na V.Kurji vrh od lovske koče navzgor po kolovozu vse do pod Kresišča kjer poiščeš pot desno izpod Tišlerice in nato preko Mojstrovice na naš vrh.Pot je tako lepa z lepimi prehodi ,da bi kar posedal in občudoval naravo pa še gneče ni tam gor.Razen lovcev nisem srečal nikogar .Skratka na V.Kurji vrh bom še šel v lepem vremenu saj mi je ostal dolžan lepih pogledov na Julijce.

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... BR1gEJNZWc

73 S57MS Marko

Odgovori