S5/KA-010 Trupejevo Poldne

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-010 Trupejevo Poldne

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V sredo, drugi dan uveljavitve bonus točk, sva se z Marijanom S56IAA namenila na Trupejevo Poldne. Z avtom sva zavila v Gozd Martuljku desno po strmi, ozki in asfaltirani cesti do Srednjega Vrha. V vasi sva najprej malo zgrešila proti zahodu, a je bilo nad meglo vredno razgleda

Slika



Vrnila sva se nazaj v vas in zavila v vzhodni del vasi, čeprav je bil tam majhen znak o prepovedi prometa. Jaz, ki ne vidim prav dobro, sem ga namenoma spregledal, morajo ga pa tudi domačini, ki tam stanujejo. Na koncu vasi se začne slaba in ozka gozdna cesta dolžine kakih 4km. Z ne čisto pravim terencem sva se pripeljala do lovske koče na višini cca 1300m. Z navadnim avtom bi šlo bolj težko.

Slika


Od tu naprej sva šla peš proti severu po ozki in strmi grapi. Najprej je bila pot blatna, potem pa zasnežena. Višje se pot obrne proti zahodu, snega pa je bilo že 20-30cm, pa še kakšen zamet. V glavnem je Marijan gazil naprej, ki se je včasih padel tudi globje v sneg.


Slika



Zasnežena drevesa so se svetila v soncu:

Slika


Iz gozda sva po uri in pol prispela na sedlo, kamor se z nasprotne strani pride iz Železnice.

Slika


Ker tu še nisem hodil, sem moral na Garminu preveriti, ali na levo stran, ali na desno.

Slika


Pravi vrh je bil desni, se je pa horizontalna pot vlekla okoli vrha. Ruševje je že zelo zaraslo pot in je bil prehod včasih kat otežen.

Slika

Slika


Po par so metrih sva imela te poti dovolj in sva obrnila direktno navzgor strmo v hrib, ter po desetih minutah tik pod vrhom spet prišla na to pot. Vrh je prav takrat začela zakrivati megla, da ni bilo nobenih razgledov, razen malo v dolino na nesončni strani Alp.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Marijan med aktiviranjem

Slika



Pa še del najine RA opreme

Slika

Slika



Naredila sva 7 zvez na 2m-fm, 5 zvez na 70cm-fm in 1 zvezo s Francijem na 4m-fm. Bolj malo, a bilo je sredi tedna, pa še ta vrh je malo odmaknjen.
Nato sva delala še z avstrijske strani, kjer pa sva naredila eno napako na 4m. Jaz pozabljicec!

Toliko o Trupejevem Poldnu.
Malo manj teksta, pa več fotk.
Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-010 Trupejevo Poldne

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Ej, vidva pra res sneg prganjata okoli. Lep´ lep´ ...
Jure S57XX

Odgovori