S5/KA-020 Pristovnikova planina

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Za aktivacijo Pristovške planine- sem se odločil bolj slučajno , ko je v nedeljo popoldne žena rekla , če greva na kak kratek izletek v hribe. Nekaj dni prej v avgustu 2009 sem se šele registriral na SOTO in sem zato na hitro poiskal radioamatersko opremo, ki je kakšno leto že samevala.Govorila sva o Jezerskem in zato sva odpeljala na bivši mejni prehod na Jezersko sedlo.Šele tu sem dobro pogledal na karto in videl da aktivacijska točka pravzaprav ni na planini , ki je v Avstriji temveč je to le podaljšan greben Pristovškega storžič.Krenila sva po široki cesti po poti ki jo je opisal že Jure S57xx le da jaz njegovega zapisa žal nisem prej prebral.Zato sva isto v dobri uri prišla do škrbine kjer sem nameraval zaviti levo na greben.Tam ni šlo , zato sva se obrnila in ob zajlah spuščala navzdol.Teren je precej strm a sem vseeno poskusil malo niže ob koncu zajl desno po gamsjih stečinah .
Šel sem navzgor do skal in rušja, da vsaj vidim do kje bo šlo.


V rušju ni šlo navzgor do grebena zato sem začel prečiti niže v levo , žena pa še nekaj metrov niže med smrekami v strmih travah.Teren je zelo strm in prečenje po
skalah in travi je postalo delikatno, YL pa se je že prvič oglasila kam sem jo spet zvlekel a je vseeno nadaljevala.
DELIKATNO PREČENJE POD ROBOM.jpg
DELIKATNO PREČENJE POD ROBOM.jpg (136.32 KiB) Pogledano 4112 krat
Ko sem ugotovil da je najbolje da se vrneva dokler sva še cela sem ji mimogrede še pokazal smer kjer bi se morda dalo splezat na greben. Začuda je rekla da tam bi pa tudi ona prišla gor če ji malo pomagam . Podal sem ji palico in še roko in v nekaj minutah sva splezala zadnjih 5m , ki naju je ločil od grebena.
PROTI VRHU.jpg
PROTI VRHU.jpg (122.75 KiB) Pogledano 4113 krat

Na grebenu sva bila ponovno presenečena , saj je bil tudi ta na vrhu zelo ozek..morda največ pol metra in na nasprotni strani enako strm le bolj poraščen z drevjem.
OZEK GREBEN.jpg
OZEK GREBEN.jpg (130.56 KiB) Pogledano 4112 krat
OZEK GREBEN.jpg
OZEK GREBEN.jpg (130.56 KiB) Pogledano 4112 krat
Po skoraj ravnem grebenu sva prečila še naprej proti severozahodu dokler se YL vseeno ni zazdelo da ima tega grebena dovolj in je začela brati knjigo.Šel sem še kakšnih 10 m naprej da sem našel primerno oporo za drog in postavil mojo homemade anteno za 2m in 70cm.Malo sem bil skeptičen kako bo z aktivacijo saj je bila pred menoj veliko višja barijera Kamniških alp.Kmalu ko sem začel klicati so se oglasile postaje iz Gorenjske kamor je smer še delno odprta , nato pa še od drugod tudi Ljubljane česar res nisem pričakoval.Slišali so me tudi v OE in z njimi naredil 4 zveze in skupno 13 na moji prvi aktivaciji.Delal sem z ročno postajo IC 2E z akomulatorjem 12V s katero zmore postaja moč 5 w.Po pol ure dela sem pospravil kramo v ruzak in se z YL previdno spustil proti markirani poti.Ko si na markirani poti je težav konec in hitro sva bila pri avtu. Seveda je sledil še postanek pri jezeru kjer se je ob čakanju na dobrote že tudi zmračilo.

Ne vem, če je kje kakšna boljša "pot" na Pristovnikovo planino oz koto 1670 m toda , če se bo kdo trudil po poti , ki sva jo ubrala midva svetujem obilo previdnosti po
brezpotju.Teren je zelo strm in zato odločno odsvetujem obisk v mokrem vremenu saj bi bilo po mokrih travah zelo nevarno.Žal mi sistem ne pusti objavit še kakšne slike s sestopa ( le 3 priponke) saj bi potem bolje razumeli svarilo. V suhem pa se da nekako privleči gor. Toliko o moji prvi aktivaciji....kako objavit še kakšno slikico pa bom še malo preučil saj vidim da to drugim gre dobro.

73

S57MS Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 18 Avg 2016, 19:13, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a s53x »

Odlično Marko! Resnično lep opis in čestitke za prvo aktivacijo.


ps
slike: najbolje, da slike naložiš nekam na en od spletnih albumov (Picasa, Slikomat,...) in potem na mestu kjer jo želiš v tekstu klikneš na okence Img v vrstici za urejanje teksta, ter vmes med obe izpisani Img besedi vstaviš povezavo do željene slike. Saj veš, v albumu, ki si ga ustvaril na spletu ( Picasa, Slikomat, ...) na sliki izbereš Kopiraj pot do slike, ali Ctrl-C za kopiranje in potem med Img v tekstu Ctrl-V za lepljenje povezave v objavi.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo Marko!

Sem prav čakal, kdaj se ojunačiš in napišeš kaj od dostopu do te "zakletete kote" ;). Super! Ja, zoprn dostop, zato sva se z Milanom obrnila.

Glede slik in pisanja poročil je malo više napisal že Miloš. Še moje izkušnje:

1. Po parih izgubah teksta, ki sem ga vnašal direktno na forum, poročilo napišem v urejevalniku teksta in nato vse skupaj skopiram tule gor.
2. Slikomat (http://www.slikomat.com) se je pokazal zelo dober za lepljenje slik v tekst. Predlagam ti registracijo za 1G album, zadeva ti zgenerira sama celotno povezavo do slike, ki jo nato samo prilepiš v tekst.
3. Pri Picasa albumu včasih lepljenje gre, včasih pa ne. Smo si že razbijali glavo, pa nismo našli pravega odgovora. Je pa zadeva super kot zunanji album za več slik.

O sami uporabi nebi več tuke, te pa vabim, da se oglasiš na SOTA večerih v Škofji Loki, lahko pa tudi direktno na e-mail, če je kaj za vprašat.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 11:27, skupaj popravljeno 1 krat.

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Pozdravljeni !

Hvala vsem za spodbudne besede in nasvete za oblikovanje poročila s slikicami.Mislim da bo naslednjič že kakšna fotografija več.

Tudi oznako moje ročne dualband postaje sem napisal napak.To je starejša ICOM postaja IC-W2E ki zmore ob baterijskem paku 0,5 in 1,5 W
pri akumulatorju 12V pa lahko izbiram med 0,5W , 1,5W , 3,5W in 5 W.

Jure hvala za povabilo na SOTA sestanek , se bom nekoč res oglasil na klepet o naši dejavnosti v hribih.


lep pozdrav !

S57MS Marko

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Še nekaj slikic s SOTA S5/KA-020

poleti :

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... 1djMZqB2Lk


in še pozimi

https://photos.google.com/u/0/album/AF1 ... uT7jioKUOw



73


S57MS Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 18 Avg 2016, 19:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-020 Pristovnikova planina

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo ... prava zima :D
Jure S57XX

Odgovori