S5/KA-001 Stol

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-001 Stol

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Včeraj v sredo sem bil na Stolu. Do Valvazorjevega doma z avtom po cesti, kje kar malo poskakuješ, če ne greš bolj počasi. A kaj, ko se na SOTO vedno mudi. Mogoče sta to vedela tudi dva počasneta, ki pa sta se mi hitro dala možnost za prehitevanje.
Par minut pred 7 uro sem že odšel gor. Pri V. domu je zelo pihalo, da sem bil kar v dvomih, če bom sploh prišel do vrha. Kaj bo šele zgoraj?
Pri tabli sem zavil navzgor, je pa bolje hoditi 2.5 ure. kot pa 3 ure po Zabreški poti

Slika

No, v gozdu ni bilo prav hudega vetra, višje pa je kar pihalo. Do višine 2000m sem hodil po senci, potem pa se je za hribom prikazalo sonce. Ker sem se bližal sedlu, sem nataknil še brezrokavnik, potem pa je nehalo pihati. Moral bi ga že preje! Od sedla je do vrha še 10 minut hoje

Slika


Na vrhu Stola sva bila samo dva, potem ji je prilezlo še nekaj, tudi iz OE.
Prislonil sem palico ob večjo skalo, jo založil s kamni in pod nadzorom postavil anteno HB9MTN.

Slika



Še eno SOTA tihožitje

Slika



Na 2m sem naredil 18 zvez, od tega 3 z OE lovci, ter 4 QSO-je na 70cm.
Seveda sem brez zadržkov naredil tudi 17 zvez iz OE/KT-063, od tega spet 4 na 70cm.

Slika


Med aktivacijama smo s kavkami pomalicali

Slika Slika
SlikaSlikaSlikaSlika


Potem pa je spet sledil še najlepši glas v hribih - odpiranje pločevinke, tokrat brez sodelovanja kavk. Proti 11 uri sem pospravil HAM robo in se mimo Prešernove koče po Zabreški poti odpravil navzdol. Kontejner od S59UAR pa je sameval.

Slika

Spodnji del Zabreške poti se kar vleče, saj je tudi 30 minut daljša. Da ne zaideš gor še 1x, te opozori tabla

Slika

Tisti zadnjih 30 minut se res kar vleče, usta suha, sonce, sem že iskre pljuval.
Pri Valvazorju se je oskrbnik čudil, da na vrhu ni skoraj nič pihalo, medtem ko sem sam gasil žejo. Saj se ve, s čim.
Naslednjič pa najbrž spet v Karavanke.
Hvala za javljanje in spote
Lp Bojan

Odgovori