S5/KA-006 Kladivo

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/KA-006 Kladivo

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Pozdravljeni,

Ker bo do konca tedna še lepo vreme, v branži pa se trenutno, ko je čas kislih kumaric, itak nič ne dogaja, sem se odločil izkoristiti te tri dni in upam, da se bom imel tako lepo kot danes na Kladivu, tudi ostala dva dni.

Poglejte ga lepotca, kako ponosno stoji tukaj in čaka, na vašo aktivacijo?
Slika

Dostop na Kladivo je dokaj enostaven, začne se na planini Šija do katere se pripeljemo z avtom, čez Tržič in Jelendol v katerem zavijemo levo v hrib in po nekaj časa vožnje po asfaltu, kot zmeraj makadam, kaj pa drugega? Do planine Šija sta dve rampi, ki si jih morate sami odpreti in zapreti seveda. Cesta je v zgornjem delu kar zmatrana, tako, da kar počasi.
Ko prispemo na Šijo, se po cesti vrnemo malo nazaj, kjer stoji tabla z smerokazom. Pot nas nato vodi kar strmo proti Kladivu.

Slika Slika

To je najhitrejši in najbolj direktni dostop na Kladivo in je nemarkiran, vendar brez skrbi pot je shojena in vas bo sigurno pripeljala na vrh. Pot nas vseskozi razvaja z razgledoom na južno stan, severna pa se odpre, ko pridemo na greben, od katerega imamo do vrha še kakih 15 minut. Sam vzpon traja dobro uro, ob zmernem tempu.
Ko pridemo na vrh smo poplačani za ves naš trud, kajti razgled je čudovit, še najlepši je pogled po grebenu proti Košutnikovemu turnu.

Slika

Za današnjo aktivacijo sem si izbral srednji antenski setup (Laird (Cushcraft) A148 3S) in mini stolp,( palica za ribiško podmetalko 2,4 m). Mogoče nekaj slikic kako sem ga upel. Ideja je Borisova S54Q in fukcionira.

Slika Slika

Ker sem bil na vrhu kar zgodaj, sem bil sam skoraj celo uro, šele po urci so počasi začeli prihajati drugi planinci.
Veze so bile ok., korespodenti standardni , razen ene postaje iz 9A in dve ali treh iz OE.

Slika

Po par izmenjanih besedah z drugimi planinci, se počasi odpravim v dolino. Izberem si pot čez malo Kladivo v smeri Kofc, ki vam je definitivno ne priporočam, ker je full dolgočasna, daljša, pa še nič se ne dogaja. Se pravi, vrni se po isti poti.
Ko prispem nazaj na planino Šija, si privoščim joto za dobro soto in en pir, da bo do drugega dneva mir, ampak samo do jutri, ko me pot popelje kdo ve kam?

Hvala za zveze in Boštjanu za spot.

73, Lukas

P.S.

Stari ljudje znajo povedati, da je na vrhu Kladiva enega »Sotaša« že »šlatala« strela, a je pri Bogu dobro zapisan in si je takrat rešil »rit«.Od takrat naprej zmeraj, ko gre na Kladivo, župniku v Poljanski dolini plača mašo in »špricer« v vaški gostilni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

S57BNX
Prispevkov: 49
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:32

Re: S5/KA-006 Kladivo

Odgovor Napisal/-a S57BNX »

Hoj Lukas!
Hvala za uporabno in duhovito poročilo. Tudi pri nas smo že slišali o tistem (sotašu), ki daje za maše. Žal pa sva tvojo najavo prespala in tudi postajo prižgala prepozno, da bi se slišali. Dopust pač dela svoje, HI! Bo pa drugič kakšna zveza več.

73, Sabina S57BNX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/KA-006 Kladivo

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 12:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-006 Kladivo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Dobro tole :lol:!

Le eno pripombo bi imel, da nebo koga manj pripravljenega zavedlo. Lukasova zmerne hoja in "zmerna hoja" nas bolj običajnih smrtnikov, se zagotovo malce razlikujeta. Raje računajte na dve uri običajne zmerne hoje (po mojih kriterijih in višina/razdalja izračunih) :D
Jure S57XX

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/KA-006 Kladivo

Odgovor Napisal/-a s54q »

Bravo Lukas! Kar tako naprej!!


Lp Boris, S54Q

PS: Končno dočakal dan, ko se je tudi na našem forumu prikazal Murko :D :D :D :D .

Odgovori