S5/KA-002 Vrtača

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Včeraj sem šel zjutraj sam na Vrtačo.
Popoldan sem tu že skoraj končal poročilo o izvedeni aktivaciji, vmes velikokrat pregledal s predogledom, potem pa je vse naenkrat "uzela magla".

Pa še 1x:
Malo po 7h sem se za 5€ zapeljal s sedežnico do Zelenice. Hladno, megla, veter, zebe, zebe.
Sedežnica vozi le ob sobotah, nedeljah in praznikih od 7-9.30.

Za Planinskim domom na Zelenici se zavije levo, malo višje pa desno v gozd. 3/4h bolj počasne hoje po nestrmi poti.
Odprl se je pogled na Zelenico in severno pobočje Begunjščice

Slika

Potem pa še dobro uro hoje po bolj strmi poti. Pod vrhom čudne skale, bolj podobne snežnim opastem

Slika


Po 1 uri in 50 minutah zmerne hoje vseskozi v megli in vetru sem prispel na Vrtačo, kjer je namesto že skoraj obveznega križa cepin

Slika



V zavetju, kjer ni pihalo, sem postavil anteno in naredil 19 zvez na 2m (2x OE) in 3 zveze na 70cm. Potem sem se oglasil še iz OE/KT-070 in naredil 18 zvez, od tega le eno s Francijem na 70cm.

Slika


Aktivator

Slika


Nazaj grede me nekdo vpraša: "je bila SOTA?" Skoraj padem vznak, on pa, da me je prepoznal za radiomaterja po črnem etuiju za Zvonetovo anteno, ki je gledala 15-20cm iz nahrbtnika. BIl je S57EOX, pa še vprašal me je, če se je S52TC že oglasil z Jalovca.
Potem pa so se po soncu začele valiti gor široke ljudske množice, vsaj 50 sem jih srečal. Samo v eni skupini jih je bilo več kot 20. sem jim kar povedal, da gori za vse ne bo prostora.

Brez rožic pa tudi ne gre

Slika



Toliko o Vrtači. Hvala za odziv in spote
Lep pozdrav Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-002 Vrtača

Odgovor Napisal/-a s57xx »

He, počasi bomo postali zaščitni znak s temi etuii in ribiškimi palicami :D. Morda nasvet, ko si omenil, da ti je vse "zginilo". Jaz napišem poročilo kar v urejevalniku teksta. Brez problema v tekst vstavim tudi povezave do slik na Slikomatu. Ko sem približno zadovoljen, vse skupaj zgolj skopiram v okno tule gor in takoj shranim - brez predogleda. Kasneje še kaj pofriziram brez strahu, da bi kaj izpuhtelo :lol:
Jure S57XX

Odgovori