S5/KA-003 Kepa

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-003 Kepa

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdrav!

Bila je prelepa nedelja in bil bi greh če bi ostal na 500 metrih višine. Veliko sem razmišljal kam se podati a na koncu me
premami Kepa. Lokacija ni primerna za kakšen AA saj jo zapirajo v smeri I zapirajo julijci, je pa toliko lažje dostopna. Poleg
vsega pa mi manjka tudi v mojem SOTA naboru.

Pot z avtom do Jepce mi je vzela celo uro časa (od doma). Sledil je sprehod z malo težjim nahrbtnikom, saj sem v
njem imel tudi nekaj za pod zob, pa šotor da me je ščitil vetra in sonca pa še dodatni accu 7Ah, saj
sem bil v skrbeh da bom ostal brez "štroma". Na vrh prisopiham v 1 uri in 45 minutah.

Na vrhu je zjutraj in pa popoldan močno pihalo, tako da mi je anteno kar samo obračalo. Ja nisem še uspel narediti
zavore in to še l.2003, ko sem iz Mangarta delal kontest in sem imel iste probleme. Tudi anteno sem imel
isto in je sedaj že kar precej v letih, SWR je že zelo slab, elementi vsi skrivljeni,...
Šotor in anteno sem postavil kar nekaj stran od vrha in od križa, saj sem pravilno predvideval da ga bodo
čez dan oblegali naši severni sosedi.

Z delom v kontestu nisem bil preveč zadovoljen. Nobene dolge zveze ni bilo, tiste daljše sem naredil s težavo, zaprtost proti Italiji,...
Po kontestu pa sem si privoščil še skok na 40m. En krak dipola sem napel na stolpič ki sem ga naredil
iz booma yagice, drug konec sem vrgel kar čez rob. Narediti uspem nekaj več kot 30 zvez.

Sledil je še spust do avta, in z njim dolga vožnja do doma.

Vsem hvala za zvezo!

še nekaj slikc:
sotor
sotor
mini-DSC00088.JPG (29.96 KiB) Pogledano 2247 krat
kepa
kepa
mini-DSC00098.JPG (35.37 KiB) Pogledano 2248 krat
sotor-1
sotor-1
mini-DSC00092.JPG (23.18 KiB) Pogledano 2245 krat

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-003 Kepa

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Slavc,

na SSB sem te komaj slutil z Bukovca. Vprašanje v kateri konec si imel takrat obrnjeno anteno. Ne CW pred tem občutno boljši signal, a je bil taster namenjen KV-ju, usta pa imel preveč suha, da bi probal žvižgat :lol: ...
Jure S57XX

Odgovori